OGŁOSZENIA XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 IX 2018 r.

WPROWADZENIE: „Odwagi! Nie bójcie się!” – usłyszymy w dzisiejszych czytaniach. Jezus głosił naukę o Bożej miłości i uzdrawiał ludzi z wszelkich chorób. On leczy również nasze zalęknione serca. Każda EUCHARYSTIA jest zgromadzeniem w jedności z naszym Panem i Bogiem w Trójcy Jedynym oraz w jedności z naszymi siostrami i braćmi, to znaczy stanowimy Kościół, którego Chrystus jest Głową. Tym co wspólnotę niszczy jest grzech. Dlatego przeprośmy Pana za ich popełnienie i prośmy o przebaczenie…
KALENDARIUM:
13 IX – Św. Jana Chryzostoma, bp., dK.,
14 IX – PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO,
15 IX – NMP Bolesnej,
1. „Witam serdecznie uczestniczących w audiencji Polaków. Dzisiaj, szczególnie pozdrawiam dzieci i młodzież, które rozpoczęły nowy rok szkolny, także ich rodziców i wychowawców. Niech będzie on dla was czasem zdobywania wiedzy, mądrości i życiowego doświadczenia. Pamiętajcie o codziennej modlitwie i o udziale we Mszy św. w każdą niedzielę. Niech Matka Boża, której urodziny będziemy obchodzili w Jej święto przypadające w sobotę, pomaga wam wszystkim we wzrastaniu do świętości. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – II niedziela miesiąca: serdecznie zapraszamy na EUCHARYSTIĘ o godz. 18.00 i na czuwanie w intencji Ojczyzny. Modlitwie przewodniczą członkowie Akcji Katolickiej. Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi, przykładem jest uzdrowiony głuchoniemy.
3. Rok szkolny rozpoczęty – edukacja i praca formacyjna powinna przebiegać ze świadomością obecności Boga, który obdarza nas swoimi łaskami, jeśli Go o to prosimy.
4. 13 IX – rocznica Objawień Fatimskich. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 19.00.
5. W piątek przypada święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Tego dnia uświadamiamy sobie jak wielkie znaczenie ma dla nas Krzyż. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy.
6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza rodziców i dzieci w przyszłą niedzielę (16 IX) po Mszy św. o godz. 10.30 na tradycyjną PARAFIADĘ. Na placu przed dawną kaplicą zabawy i konkursy czekają.
7. „STU KRWIODAWCÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI” – /informacja na tablicy ogłoszeń/.
8. NSZZ Solidarność „Ziemia Puławska” organizuje 16 IX 2018 r. wyjazd na XXXVI pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę. Zapisy w biurze przy ul. Wojska Polskiego 1 lok 31 lub telefonicznie: 668 494 363 i 81 886 44 90 albo 608 689 521 w nieprzekraczalnym terminie do 10 IX. Zachęcamy.
9. Ministerstwo Środowiska i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkaniu dotyczącym składania wniosków o dotacje (do 47 700 złotych) oraz preferencyjne pożyczki na wymianę starego kotła lub pieca na nowoczesne źródło ciepła oraz na ocieplenie domu. Eksperci Funduszu przedstawią zasady i odpowiedzą na pytania. Spotkanie będzie w Szk. Podst. w Górze Puławskiej, ul. Ogrodowa 18, 11 IX 2018 r. godz.: 18.00 – 20.00.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Tam, gdzie Piotr, tam Kościół” – papież FRANCISZEK na celowniku; „Uzdrowiony chłopiec w Szczecinie” – w sanktuarium Dzieci Fatimskich; „Łabonarska czyta „Dzienniczek” – rozmowa z aktorką; „Cała prawda” – o II wojnie światowej – temat numeru; „Loretto sancta familia” – u Loretanek w Loretto. W dodatku lubelskim: „Pielgrzymka wdzięczności” – w Wąwolnicy; „Kościół młodych” – SMAL w Garbowie. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Rozwód to coś złego” – naucza Papież; „W służbie prawdzie i pokojowi”; „Siedmiu naczelnych”; Ludzie mediów o Gościu niedzielnym” – w Jubileusz Gościa N.; „Mąż nieustraszony” – ks. Rektor w 100-lecie KUL; „Kościół od nowa” – kryzys i odrodzenie; „Duszpasterz, przyjaciel, opiekun” – zmarł w Rzymie ks. bp Szczepan Wesoły. W dodatku lubelskim: „Miejsce obfitości łask” – kard. Dziwisz w Wąwolnicy; „Jak przekazać wiarę młodemu pokoleniu” – mówi o. prof. Derdziuk – prorektor KUL. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; LIST do PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Między słabością a zepsuciem” – papież FRANCISZEK; „Cudzoziemcy w Polsce” – temat numeru; „Po co taki krzyż” – gra o krzyże we Włoszech; „Wilson powiedział, sprawa skończona?” – ku Niepodległości; „Chłopcy malowani” – o polskich lotnikach w Anglii. W sklepiku są podręczniki do katechezy wszystkich klas szkoły podstawowej. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. Modlitwa za zm.: + Barbara ŁUKASIK; + Janina BIELECKA.