OGŁOSZENIA XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 IX 2018 r.

WPROWADZENIE: W naszym życiu bywa tak, że uważamy siebie za lepszych niż faktycznie jesteśmy. Mało tego – chcemy, żeby inni o nas tak właśnie myśleli. Nawet Apostołowie przez moment zachłysnęli się manią wyższości. Jezus nie miał im za złe tego, że chcieli być wielcy, ale, że szukali tej wielkości nie tam gdzie trzeba. Mądrości Odwiecznej powinniśmy oddać nasze sprawy, także grzech i naszą słabość, a za wszystkie fałszywe mniemania i swoją wyniosłość przepraszajmy…
KALENDARIUM:
26 IX – Św. Kosmy i Damiana., mm.
27 IX – Św. Wincentego a Paulo, prb.,
28 IX – Św. Wacława, m.,
29 IX – ŚW. ARCHANIOŁÓW: MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA,
1. „Witam serdecznie obecnych tu Polaków. ‘Czcij ojca swego i matkę swoją’ to nie bezduszny nakaz ani pobożne życzenie, ale to Boże przykazanie, polecenie z obietnicą budowania pomyślnej przyszłości, tworzenia zdrowych relacji rodzinnych. Niech harmonia uczuć między ojcem i matką – mamą i tatą – daje dzieciom w waszych rodzinach poczucie bezpieczeństwa, uczy je piękna miłości, wierności i uczciwości, niech rodzi wobec rodziców szacunek, wdzięczność i posłuszeństwo. Rodzicom, którzy starają się o harmonię i świętość rodziny, i dzieciom wrażliwym na ich potrzeby, z serca błogosławię” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa przypominam nam, w jaki sposób Bóg obdarzy nas zbawieniem. To dzięki Jego męce śmierci i zmartwychwstaniu je otrzymamy. Jaka jest nasza odpowiedź na ten dar? Dzisiaj ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.
3. Trwa XXXIV pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Łączmy się duchowo z pielgrzymami, przebywającymi przed tronem naszej Matki i Królowej.
4. Błogosławieństwo uczniów kl. I oraz ich tornistrów się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 – zapraszamy.
5. ISKRA MIŁOSIERDZIA. W piątek, 28 IX 2018 r. o godz. 15.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach naszego miasta. W tym roku towarzyszą nam intencje: Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie; O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do domów; Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.
6. Rozpoczynamy także bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydaci zapisują się u swoich katechetów lub w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie dla kandydatów i rodziców 7 X o godz. 16.00.
7. Za tydzień przyjedzie do nas O. Andrzej – Oblat i będzie rozprowadzał kalendarze na rok 2019. Ofiary są przeznaczone na potrzeby misyjne OO. Oblatów.
8. Przypominamy, że 6 X 2018 r. /sobota/ na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”, które organizuje Fundacja SMS Z NIEBA /www.smsznieba.pl/. Idea spotkania to przygotowanie do Synodu Biskupów w Rzymie /październik/ nt. „Młodzież, wiara i rozpoznawanie powołania” Zachęcamy do wzięcia udziału.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „O odpoczynku miłosierdzia i prawdy” – przypomina FRANCISZEK; „Dwa oblicza Miłosiernego” – papieska pielgrzymka na Litwę; „Kapłani w centrum uwagi” – temat numeru; „Świętego Papieża wizja Europy” – II Kongres EUROPA CHRISTI – zapowiedź”; „Do nieba z św. O. PIO” – 2018 – rok św. O. Pio. W dodatku lubelskim: „Latyczowska Pani” – rekoronacja obrazu; „Dla Matki Bożej Chełmskiej” – z abpem Kondrusiewiczem. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Nawróćcie się” – wołał Papież; „Modlitwa za kapłanów” – temat numeru; „Przeszedł przez piekło” – o procesie bpa Kaczmarka; „Im bliżej Boga, tym ciemniej” – o duchowości. W dodatku lubelskim: „Krzyż nadaje sens życiu” – 14 IX w Lublinie; „Z różańcem na skrzyżowaniu” – 28 IX modlitwa za miasto; „Świadek \miłosierdzia” – świadectwo Jarosława Sadowskiego. Mamy także: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; APOSTOLSTWO CHORYCH oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Europa potrzebuje ducha solidarności”; „Młodzi chorują na samotność”; to owoce spotkania z Episkopatami EUROPY w Poznaniu; „Nie potrzeba stygmatów”; „Siła grzechu, siła miłości” – z cyklu drogami kościoła. Przypominamy o podręcznikach do katechezy. Mamy także: kalendarz Maryjny i kalendarz „Drogi” dla młodzieży. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10. Modlitwa za zm.: + Jadwiga PŁÓCIENNIK.