OGŁOSZENIA XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 X 2018 r.

WPROWADZENIE: „Kto będzie zbawiony?”. To pytanie zadajemy sobie także i my, i wierzymy, że nasza obecność przy ołtarzu pozwala nam korzystać z owoców zbawienia. Jezus, ten który za nas umarł i zmartwychwstał, pojawia się tu dziś i umacnia nas, byśmy nie ustali w drodze do Niego. Naśladowanie Go, to nasze życiowe powołanie. Na początku EUCHARYSTII przyznajmy się przed Bogiem, że jednak są sprawy, które nas na tej drodze zatrzymują i przepraszajmy…
KALENDARIUM:
15 X – Św. Teresy od Jezusa, dz., dK.,
16 X – Św. Jadwigi Śląskiej,
17 X – Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp., m.,
18 X – ŚW. ŁUKASZA Ew.,
20 X – Św. Jana Kantego, prb., patrona archidiecezji,
1. „Witam polskich pielgrzymów. Zanim przyjechałem na plac, miałem możność pozdrowić uczestników pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej, którzy przybyli do Rzymu z okazji 40-lecia wyniesienia Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Teraz chcę pozdrowić wszystkich Was, tu obecnych i waszych rodaków. Razem z wami dziękuję Chrystusowi, Panu czasów, że zechciał powołać z waszej ziemi tego wielkiego Papieża i powierzył mu zadanie wprowadzenia Kościoła w nowe tysiąclecie. Jego nauczanie, przykład świętości i wstawiennictwo niech nas prowadzi i strzeże w codziennej, czasem trudnej wędrówce po drogach Pana! Z serca wam błogosławię!” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołami i na ulicach miasta przeznaczone są na „Fundusz Papieski ”. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny – przewodniczą członkinie Kółek Różańcowych.
3. 16 X – wypada 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową kard. Karola Wojtyły z Krakowa. Dziękujmy Bogu za św. Papieża i za epokowy pontyfikat.
4. Za tydzień niedziela obchodzona będzie jako NIEDZIELA MISYJNA. Przybędzie do nas Gość – misjonarz z Ukrainy /z Kodymy – k/Odessy/ – ks. Łukasz Gron. Będziemy zbierać ofiary na misje: „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary” i na potrzeby misji na Ukrainie.
5. Środowiska związane z NSZZ Solidarność 21 X zapraszają na godz. 12.30 do kościoła Miłosierdzia Bożego na Mszę św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego, po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem.
6. W przyszłą niedzielę 21 X po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Na skutek zmian w szkolnictwie katecheci zapisują uczniów kl. VIII; III gimnazjum i I liceum. Zapraszamy.
7. Trwa Synod Biskupów w Rzymie nt. „Młodzież, wiara i rozpoznawanie powołania” Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojców Synodu rozważających ten ważny problem we współczesnym Kościele.
8. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. KEN w Puławach organizuje 23 X Dzień Dawcy Szpiku w godz. 9.00 – 17.00. 16 X o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie informacyjne. Pomożesz? – przyjdź.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Słuchać Boga, usłyszeć głos ludzi” – papież FRANCISZEK rozpoczął XV Synod; „40 r. wyboru św. Jana Pawła II” – temat numeru; „Promieniowanie Ojcostwa” – XVIII Dzień Papieski; „Europa Christi” – II Kongres EUROPA CHRISTI – ostatnie przygotowania”; „Cud za przyczyną PAWŁA VI” – 14 X /dziś/ kanonizacja papieża i abp Romera. W dodatku lubelskim: „Maturzyści na Jasnej Górze”; „Europa Christi” – 17 X – dzień kongresowy w Lublinie . GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Czego Pan żąda od Kościoła” – pytał Papież; „Będzie nowe święto państwowe” – dzień śmierci bł. Ks. Jerzego; „Pontyfikat głębokich zmian” – 40-lecie wyboru; „Nieśmiały wojownik” – kolejny święty papież – PAWEŁ VI. W dodatku lubelskim: „20 lat lubelskiego „Gościa”; „Koronacja Latyczowskiej Pani”. Mamy także: L’OSSERVATORE ROMANO; CUDA i ŁASKI BOŻE; APOSTOLSTWO CHORYCH oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Kościół słucha młodych”; „Dlaczego właśnie On został papieżem?” – 40 r. wyboru; „Ojciec i Syn soboru” – św. PAWEŁ VI; „Nadzieja we łzach” – Kościół w Chinach. Mamy kalendarze: Maryjny i kalendarz „Drogi” dla młodzieży. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.