OGŁOSZENIA XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 X 2018 r.

WPROWADZENIE: „Przyjrzyjmy się dziś kolejnej lekcji pokory, jaką daj Jezus Apostołom. Pokazuje, że tylko miłość sprawia, że wszystko jest na swoim miejscu, a niezdrowe dążenie do chwały i zaszczytów wprowadza chaos w nasze życie. Jezus uczy nas miłości poprzez służbę. Ta Jego nauka i posługa są także dzisiaj ciągle aktualne. Witamy wśród nas dzisiaj misjonarza, który służy przepowiadaniem Słowa Bożego w obcym kraju. Wsłuchajmy się i wspomóżmy. Na początku EUCHARYSTII przyznajmy się przed Bogiem, że jednak są sytuacje, które nas na drodze do służby b zatrzymują i przepraszajmy…
KALENDARIUM:
22 X – Św. Jana Pawła II, p.,
1. „Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Wczoraj minęło 40 lat od wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. – Brawa dla św. Jana Pawła II! Jakże aktualne są jego słowa, wypowiedziane w dniu inauguracji pontyfikatu: Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Niech nadal inspirują one wasze życie osobiste, rodzinne i społeczne; niech będą zachętą do wiernego kroczenia za Chrystusem, dostrzegania Jego obecności w świecie, w drugim człowieku, zwłaszcza w ubogim i potrzebującym pomocy. Człowiek, bowiem, jak nauczał Papież z rodu Polaków, jest drogą Kościoła. Z serca Wam błogosławię.” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA MISYJNA, która rozpoczyna Tydzień modlitw w intencji Misji. Dziękujemy naszemu Gościowi – misjonarzowi z Ukrainy /z Kodymy – k/Odessy/ – ks. Łukasz Gron. Wspieramy pracę modlitwą i życzymy obfitych owoców. Zbieramy dzisiaj na misje: ofiary zbierane na tacę na „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”, a przed kościołem na potrzeby misji na Ukrainie. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać.
3. 16 X – wypada 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową kard. Karola Wojtyły z Krakowa. Dziękujmy Bogu za św. Papieża i za epokowy pontyfikat.
4. Środowiska związane z NSZZ Solidarność dzisiaj zapraszają na godz. 12.30 do kościoła Miłosierdzia Bożego na Mszę św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego, po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem.
5. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy także Rodziców na Mszę św.
6. Dzisiaj liczymy wiernych obecnych na EUCHARYSTII. Prosimy o spokojne wychodzenie z kościoła.
7. Trwa Synod Biskupów w Rzymie na temat: „Młodzież, wiara i rozpoznawanie powołania” Zachęcamy do modlitwy w intencji obrad Synodu.
8. Kartki Wypominkowe są wyłożone, prosimy o czytelne wypełnienie /najlepiej drukowanymi literami/ i doręczenie księdzu, na tacę, do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.
9. Przypominamy, że Zespół Szkół Ogólnokształcących im. KEN w Puławach organizuje 23 X Dzień Dawcy Szpiku w godz. 9.00 – 17.00. Przyjdź i pomóż.
10. W następną niedzielę o 19.00 zapraszamy do sali św. Ojca Pio na wykład dotyczący kontrowersji wokół homeopatii, przygotowany przystępnie dla każdego słuchacza. Prezentację wygłosi Łukasz Komsta, farmaceuta i nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. /patrz na tablicy ogłoszeń/.
11. Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości” organizuje zbiórkę na paczki świąteczne dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie i Białorusi /zbiórka trwa do 30 XI/więcej informacji na plakacie/.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „FRANCISZEK dziękuje Polakom za św. Jana Pawła II”; „40 r. inauguracji pontyfikatu” – temat numeru; „Człowiek myśli profetycznych” – 70 r. śm. kard. Hlonda; „Europ co zrobiłaś ze swoim chrztem” – II Kongres EUROPA CHRISTI”; „Cud za przyczyną PAWŁA VI” – 14 X /dziś/ kanonizacja papieża i abp Romera. W dodatku lubelskim: „Nowe korony dla Matki”; „medal 100-lecie KUL dla byłego Nuncjusza”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Aborcja, to jak wynajęcie zabójcy” – naucza Papież; „Zbezczeszczenie” – o Komunii św.; „To taki rachunek sumienia” – o Synodzie; „Tydzień Misyjny”. W dodatku lubelskim: „20 lat lubelskiego „Gościa”; „Nasz św. Przyjaciel” – Dzień Papieski. Mamy także: L’OSSERVATORE ROMANO oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „papież pytał o kryzys Unii” – nasz Prezydent w Watykanie; „Relatywizm…” – papież Senior ostrzega; „Samobójcy odchodzą po cichu” – temat numeru; „Papież, który umierał przez kościół” – św. PAWEŁ VI. Mamy kalendarze: Maryjny i kalendarz „Drogi” dla młodzieży. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
13. Modlitwa za zm.: + Jan LIPA; + Małgorzata MIKUSEK.