OGŁOSZENIA – CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25 XI 2018 r.

WPROWADZENIE: Jako wspólnota Kościoła przychodzimy dziś do świątyni, aby z pokorą stanąć wobec Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, któremu powinno być poddane wszystko co istnieje. I dlatego płynie z naszych serc wielka aklamacja i zawierzenie: „Chryste króluj! Chryste zwyciężaj! Miłość Swoją odnów w nas!”. Jego panowanie jest nadzieją i mocą. W Nim, przez Niego i dla Niego wszystko ma swój jedyny i ostateczny cel. Za to, że tak często kłaniamy się złu, przeprośmy Jezusa, Miłosiernego Króla…
KALENDARIUM:
30 XI – ŚW. ANDRZEJA, Ap.,
1. „Serdecznie witam polskich pielgrzymów. W sposób szczególny pozdrawiam obecnych tu członków Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej na Ukrainie. Jak powiedziałem nieco wcześniej, przykazania ukierunkowują nas na duchowej drodze i uwrażliwiają nasze serca, abyśmy potrafili odkryć nasze słabości i złe pragnienia, i pokornie zawierzać je miłosierdziu Boga. Jego łaska i błogosławieństwo niech stale Wam towarzyszy! ” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj UROCZYSTOŚCI CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – zamykająca rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi Ojca, i swoim Królestwem. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. W imieniu ks. Rektora, profesorów i alumnów wszystkim ofiarodawcom składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać.
3. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00; będzie okazja do spowiedzi św.
4. Za tydzień I niedziela ADWENTU – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny EUCHARYSTIĄ o godz. 6.00 /nie będzie Mszy św. o godz. 7.30/. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki przeznaczonej na ogrzewanie kościoła.
5. Jest możliwość w piątkowe popołudnie adoracji Najświętszego Sakramentu – w listopadzie od godz. 15.00 do 17.30 w kaplicy św. Alberta /w grudniu do godz. 18.00/. Serdecznie zachęcamy.
6. Nabożeństwa za zmarłych są odprawiane codziennie o godz. 17.30 do końca miesiąca listopada.
7. Rozpoczynamy przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy jutro – w poniedziałek – na EUCHARYSTIĘ o godz. 18.00 wszystkich Łączników. Po Mszy św. poświęcimy opłatki i będzie możliwość pobrać je i doręczyć rodzinom. Zapraszamy serdecznie.
8. W niedzielę, 25 listopada 2018 roku odbędzie się wielka uliczna zbiórka darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Patronatem duchowym objął akcję Metropolita Lubelski, ks. Abp Stanisław Budzik. Zbieramy tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a także odzież w bardzo dobrym stanie. Nie są zbierane pieniądze. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym pospolitym ruszeniu gorących serc.
9. Młodzież z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Puławach serdecznie zaprasza na projekt ewangelizacyjny Talitha kum! Obudźmy radość!, którego główną ideą jest bezinteresowne dzielenie się dobrem i doświadczeniem nieprzemijającej radości, jaką daje wiara w Jezusa Chrystusa. /Program na plakacie/.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Usłyszeć wołanie ubogich” – woła FRANCISZEK; „Najszczęśliwszy O. Jerzy Tomziński – paulin” – 100. r. urodzin – temat numeru; „Trybunał Konstytucyjny i aborcja eugeniczna” – jak długo?; „Ordery Orła Białego” – dla 25 wybitnych Polaków; „Uroczystość Chrystusa Króla” – Król kosmosu; W dodatku lubelskim: „Święto Niepodległości”; „EUROPA CHRISTI” – podsumowanie Kongresu. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Papież Jan Paweł I” – na ołtarze; „S. Cecylia – 110 lat” – zmarła; „CHRYSTUS KRÓL” – uroczystość – temat Gościa; „BENEDYKT XV” – papież naszej niepodleg-łości. Do GOŚCIA dołączony jest kalendarz na 2019 r. i propozycja „Paczuszka dla maluszka”. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „W nowej szacie” – obłóczyny kleryków III roku; „Nie przespać poranka” – o Roratach. Mamy także: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /a w nim lampion na Roraty/; NASZA ARKA\; LIST DO PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Chrystus Król”; „Skąd ten antyklerykalizm” – to temat numeru; „Władza, która oślepia”; „Między miłosierdziem a odpustem”; „Ormianie w Polsce”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. Modlitwa za zm.: + Roman CZERWIŃSKI; + Helena GRABIEC; + Janusz PARZYSZEK.