OGŁOSZENIA I NIEDZIELA ADWENTU – 2 XII 2018 r.

WPROWADZENIE: Tą EUCHARYSTIĄ rozpoczynamy Adwent. Ma to być czas nie tylko przygotowania na Święta Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim czasem ustawicznego przygotowania na przyjście Pana. Adwent przypomina nam o konieczności bycia przygotowanym, o czujności. Rozpocznijmy je od rozpoznania samego siebie, co domaga się zmiany, ulepszenia, nawrócenia. A na początku tej EUCHARYSTII przeprośmy…

KALENDARIUM:
3 XII – Św. Franciszka Ksawerego, prb.,
4 XII – Św. Barbary, dz., m.
6 XII – Św. Mikołaja, bp.
7 XII – Św. Ambrożego, bp., dK.
8 XII – NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP.

1. „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich, a szczególnie Organizatorów wystawy, otwartej wczoraj w Papieskim Uniwersytecie Urbanianum, poświęconej polskiej Rodzinie Ulmów, rozstrzelanej w czasie II wojny światowej przez niemieckich nazistów za ukrywanie i niesienie pomocy Żydom. W kontekście rozważań o Dekalogu, niech ta wielodzietna Rodzina Sług Bożych, oczekujących na beatyfikację, będzie dla wszystkich przykładem wierności Bogu i Jego przykazaniom, miłości bliźniego oraz szacunku dla ludzkiej godności. Wszystkim wam z serca błogosławię” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj I NIEDZIELA ADWENTU – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny EUCHARYSTIĄ o godz. 6.00 /nie ma Mszy św. o godz. 7.30 – tak będzie we wszystkie niedziele Adwentu/. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki przeznaczonej na ogrzewanie kościoła. Natomiast ofiary zbierane do puszki przez cały okres Adwentu przeznaczone są na . Wszystkim ofiarodawcom za ofiary i panom dzisiaj dyżurującym składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Przez cały okres Adwentu /w każdą środę i sobotę/ będziemy celebrować Mszę św. wotywną o NMP, zwaną Roratnią. Serdecznie zapraszamy w te dni /szczególnie dzieci z lampionikami/ na godz. 6.00.
4. W poniedziałek zapraszamy członków Akcji Katolickiej na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie do sali na górze.
5. W sobotę UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00 /po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP/, 9.00, 16.00 i 18.00. Ofiary zbierane na tacę tego dnia są przeznaczone na. Dziękujemy ofiarodawcom za złożone ofiary.
6. W tym tygodniu wypadają: I czwartek miesiąca – będziemy modlić się o nowe powołania o godz.18.00; i I piątek – odwiedzamy chorych od godz. 9.00; spowiadamy jak zawsze – od godz. 17.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
7. Za tydzień II niedziela miesiąca – czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny po Mszy św. godz. 18.00.
8. W przyszłym tygodniu w dniach 13 XII – 16 XII odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Zapraszamy.
9. Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Alberta – wejście boczne – /w każdy piątek od godz. 15.00 do godz. 18.00/. Serdecznie zachęcamy.
10. Serdecznie zapraszamy Łączników do kancelarii celem pobrania opłatków i doręczenia rodzinom naszej parafii. /Niektórzy pragną je wysłać do krewnych w daleki świat/. Dlatego serdecznie prosimy nie zwlekać.
11. Za tydzień przed naszym kościołem będzie kwesta na potrzeby schroniska Św. Brata Alberta w Puławach.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Punktem docelowym Dekalogu jest serce” – naucza FRANCISZEK; „ADWENT” – temat numeru; „Papieska Międzynarodowa Akademia Mariologiczna”; „Słowo Premiera do kobieta”; „100-tni Paulin” – Jubileusz; W dodatku lubelskim: „Orszak św. Mikołaja” – e Lublinie; „W drodze do kapłaństwa” – 6 alumnów nałożyło sutanny. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Tylko Bóg może oczyścić nasze serce”; „Ochrona nieletnich” – słowa FRANCISZKA; „Mapa męczeństwa” – o prześladowaniu chrześcijan; „Z Duchem Twoim” – ADWENT 2018; „Ofiara CIAŁA I KRWI” – rzecz o Mszy św. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „CARITAS dla Niepodległej” – bal wolontariusza; „Błogosławiony Biskup” – o lubelskich Pasterzach. Mamy także: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /a w nim lampion na Roraty/; NASZA ARKA; LIST DO PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Bądźcie radosnym świadectwem konsekracji” – wywiad z papieżem FRANCISZKIEM; „Episkopat o wykorzystaniu seksualnym małoletnich”, „Herbata u księdza”, „Świat nie jest nasz”; „Polskie bojownice” – historia. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy. Informujemy, że już są w naszym sklepiku świece CARITAS, zachęcamy do nabywania, ofiary są przeznaczone na świąteczne wsparcie ubogich.
13. Modlitwa za zm.: + Danuta FILIPEK; + Franciszek SEREWA.