OGŁOSZENIA II NIEDZIELA ADWENTU – 9 XII 2018 r.

WPROWADZENIE: Jakie wywołuje w nas emocje myśl, że nadchodzi Bóg, że blisko jest już Święty, który uczynił wszystko i jest sprawiedliwy? Lękasz się, że ujawni tajemnice twojego serca, sekrety, które wolisz zachować tylko dla siebie? Boisz się potępienia? Czy będziesz się bać nadal, gdy usłyszysz, że Bóg bardziej niż osądzić, chce być blisko ciebie, pomóc ci zmagać się ze złem, którego doświadczasz? Otwórz się na tajemnicę bliskości Boga, którą celebrujemy w EUCHARYSTII, a na początku przeprośmy…

KALENDARIUM:
12 XII – NMP z Guadalupe.
13 XII – Św. Łucji, dz., m.
14 XII – Św. Jana od Krzyża, prb., dK.,

1. „O Panu Jezusie jako najlepszym nauczycielu modlitwy mówił w środę Ojciec Święty rozpoczynając nowy cykl katechez o modlitwie „Ojcze nasz”. Franciszek zaznaczył, że Jezus modlił się tak, jak modli się każdy człowiek na świecie. A jednocześnie w jego sposobie modlitwy zawarta była również pewna tajemnica, coś, co pobudziło uczniów do prośby: „Panie, naucz nas się modlić” (Łk 11,1). A Jezus przyszedł właśnie po to, aby wprowadzić nas w tę relację z Ojcem – stwierdził papież. Ojciec Święty podkreślił konieczność pokory w naszej modlitwie, a także kierowania do Boga prośby podobnej do błagania uczniów. „Nauczycielu, naucz nas się modlić”” – powiedział Papież.
2. Dzisiaj II NIEDZIELA ADWENTU – II niedziela miesiąca – serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny po Mszy św. godz. 18.00, któremu będą przewodniczyć członkowie Legionu Maryi i Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Dzisiaj Dzień . Zbieramy ofiary do puszki, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Dzisiejsza liturgia stawia przed naszymi oczyma postać Św. Jana Chrzciciela, który nawołuje do „przygotowania drogi dla Pana”. Kościół w Adwencie stawia nam dwa sposoby na przygotowanie w naszym życiu drogi do Pana: poprzez Roraty i rekolekcje.
4. Podczas Adwentu /w każdą środę i sobotę/ serdecznie zapraszamy na godz. 6.00 – na Roraty – jest to Msza św. wotywna o NMP. Szczególnie chcielibyśmy widzieć dzieci z lampionikami i ich rodziców.
5. W tym tygodniu 13 XII /we czwartek o godz. 9.00/ rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Przewodniczy im ks. mgr lic. Konrad Żyśko – duszpasterz akademicki z Lublina. Program udostępniony jest w różnych miejscach i na stronie internetowej. Główne punkty programu: Msze św. dla dorosłych w czwartek i piątek o godz. 9.00, 11.00 i 18.00; dla dzieci o godz. 16.30; młodzież zapraszamy na godz. 18.00. W sobotę dzień spowiedzi i Komunii św. W niedzielę zakończenie rekolekcji /w ciągu dnia będziemy zbierać ofiary na potrzeby duszpasterstwa akademickiego – i produkty spożywcze i chemiczne na paczki dla potrzebujących/. Apelujemy do wszystkich parafian, i prosimy o dobre przygotowanie do przeżycia Narodzenia Pana.
6. W ostatnim dniu rekolekcji przybędzie do nas ks. abp Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, będzie sprawował EUCHARYSTIĘ o godz. 12.00 w intencji ofiar stanu wojennego i NSZZ „Solidarność”. Po Mszy św. udamy się w pobliże ZA Puławy i tam ks. Abp poświęci nowy pomnik. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.
7. W piątek Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie czeka – /w godz. 15.00 – 18.00/ – adoracja.
8. Serdecznie zapraszamy Łączników do kancelarii celem pobrania opłatków i doręczenia rodzinom naszej parafii. Jest jeszcze kilka ulic do obsłużenia, a czas jest bliski, dlatego serdecznie prosimy nie zwlekać.
9. Dzisiaj trwa kwesta na potrzeby schroniska Św. Brata Alberta w Puławach – prosimy o kilka słów.
10. Przez Adwent zbieramy ofiary do puszki przeznaczone na . Bóg zapłać.
11. Parafia w Michowie organizuje pielgrzymkę do Chin. Zapisy u ks. Proboszcza. /Informacje na tablicy ogłoszeń/.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Dekalog wzywa do nawrócenia” – naucza FRANCISZEK; „Rodzina Ulmów w Rzymie” – wystawa; „Zatrzymać aborcję” – temat numeru; „Bł. ks. Jerzy Popiełuszko w Zakopanem”; „Leśna duchowość dorastania do nieba”; „Zakochany w Niepokalanej”; „Kochał Boga, kochał ludzi” – wspomnienia o kapłanach; „Papież zza żelaznej kurtyny”. W dodatku lubelskim: „Stulecie nadleśnictwa Puławy”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Poszukiwanie Chrystusa w Dekalogu” – nauczanie FRANCISZKA; „Czysta wśród skalanych” – o Niepokalanej; „Z Duchem Twoim” – ADWENT 2018; „Matka z kaplicy pod wieżą” – 50 r. koronacji obrazu Krakowie. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Ci, którzy chcą więcej” – Święto ruchu Światło-Życie; „Różni ludzie, jeden cel” – Święto KSM. Mamy także: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /a w nim lampion na Roraty/; NASZA ARKA; LIST DO PANI /grudzień-styczeń/; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Nasza kaplica w Notre Dame” – w Paryżu; „W poszukiwaniu ostatniego miejsca” – wywiad z O. Zioło – trapistą, „Patron relacji Kościoła i Narodu” – o abpie Zygmuncie Szczęsnym Felińskim. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy. Są w naszym sklepiku świece CARITAS, zachęcamy do nabywania – ofiary na wsparcie ubogich.
13. Modlitwa za zm.: + Roman ŁYSZCZ; + Cecylia ŁUSZCZYŃSKA.