OGŁOSZENIA III NIEDZIELA ADWENTU – 16 XII 2018 r.

WPROWADZENIE: „Radujcie się zawsze w Panu!”, – woła do nas dzisiaj Św. Paweł. Modlitwa, EUCHA-RYSTIA, moja obecność tutaj w świątyni – czy to wszystko powoduje moje szczęście, moją radość, że chcę się tym dzielić z innymi? Niech lektura Słowa Bożego i spotkanie z Jezusem eucharystycznym na zakończenie rekolekcji będą dla nas źródłem wiary i nadadzą naszemu życiu, często trudnemu – sens i radość. A na początku przeprośmy…

1. „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Matce Bożej z Guadalupe, której wspomnienie dzisiaj obchodzimy, zawierzam was tu obecnych, wasze rodziny, a szczególnie te, które oczekują narodzin dziecka. Święty Jan Paweł II powierzył Jej macierzyńskiej trosce życie i niewinność dzieci, zwłaszcza tych, którym zagraża niebezpieczeństwo śmierci, zanim się narodzą. Za Jej wstawiennictwem, w tym czasie Adwentu, wypraszajmy dar potomstwa dla bezdzietnych rodzin, szacunek dla poczętego życia i otwartość serc na wartości ewangeliczne. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – powiedział Papież w środę – 12 XII – we wspomnienie M. B. z Guadalupe.
2. Dzisiaj III NIEDZIELA ADWENTU – W poprzednią niedzielę Św. Jan Chrzciciel mówił jak „przygotować drogi dla Pana”. Dziś już staje przed nami obowiązek własnego rozumienia spotkania z naszym Panem i Zbawicielem. O godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Od jutra zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00.
3. Od dnia dzisiejszego do dnia 22 XII obchodzone są kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
4. Dzisiaj przybędzie do nas ks. abp Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, będzie sprawował EUCHARYSTIĘ o godz. 12.00 w intencji ofiar stanu wojennego i NSZZ „Solidarność”. Po Mszy św. w pobliżu ZA Puławy ks. Arcybiskup poświęci nowy krzyż-pomnik. Serdecznie zapraszamy.
5. Kończymy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe. Dziękujemy ks. Konradowi – za posługę rekolekcjonisty. Życzymy mocy Ducha Świętego w trudnej pracy ze współczesną młodzieżą i radości w kapłaństwie. Szczęść Boże. Dziękujemy za złożone ofiary oraz za produkty spożywcze i chemiczne na paczki świąteczne. Potrzebujących zapraszamy po odbiór paczek we wtorek na godz. 16.00.
6. 17 XII – wypada r. urodzin papieża FRANCISZKA (1936 r.) – pamiętajmy w naszych modlitwach.
7. We środę od godz. 15.00 po południu będziemy odwiedzać chorych, prosimy o zgłoszenie adresów w zakrystii lub kancelarii do wtorku włącznie.
8. W piątek Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie czeka – /w godz. 15.00 – 18.00/ – adoracja.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 przed Urzędem Miasta /plac Chopina/ odbędzie się po raz XII Wigilia Miejska. Na to świąteczne spotkanie jest zaproszenie dla wszystkich mieszkańców Puław.
10. Serdecznie zapraszamy Łączników do kancelarii celem pobrania opłatków i doręczenia rodzinom naszej parafii. Jest jeszcze kilka zeszytów do wzięcia, a czas jest już bardzo bliski.
11. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii kwesta na potrzeby Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach. Wolontariusze przy tej okazji będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
12. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Jezus nauczycielem modlitwy” – naucza FRANCISZEK; „Światło pokoju” – temat numeru; „W mocy Bożego Ducha” – program duszpasterski polskiego Kościoła; „Między Kościołem, a mediami”. – 25 lat Katolickiej Agencji Informacyjnej; „Adwent i co dalej?”. W dodatku lubelskim: „Wigilia miłosierdzia”; „Czas wzrastania” – o Ruchu Światło-Życie. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Jezus się modli” – z nauczania FRANCISZKA; „Raport o stanie Kościoła nad Wisłą” – o sekularyzacji; „Aż do oddania życia” – raport o zamordowanych kapłanach – to temat gościa; „Przez rozum do wiary” – Bł. kard. John Henry Newman – niebawem kanonizacja. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Emerytury dla matek” – rozsądnie o przyszłości; „To był czas próby” – 37 r. stanu wojennego; „Wigilia w wigilię” – pomoc przed świętami. Mamy także: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /numer styczniowy/; CUDA i ŁASKI BOŻE; LIST DO PANI /grudzień-styczeń/; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Będziesz miłował…jak siebie samego” – temat numeru; „Ładny kościół?” – o gustach, brzydocie i artystach; „Dawać, czyli służyć” – rekolekcje adwentowe; „Ksiądz, który był zawsze z ludźmi” – o abpie Tokarczuku w jego 100-tną r. urodzin. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy. Są w naszym sklepiku świece CARITAS, zachęcamy do nabywania – ofiary na wsparcie ubogich.