OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 XII 2018 r.

WPROWADZENIE: Nasze adwentowe oczekiwanie powoli dobiega końca. Niech ta liturgia pozwoli nam przygotować nasze serca na spotkanie z Panem, który do nas przychodzi. Bóg nie oczekuje od nas przepychu, by pośród nas się narodzić. Bardziej oczekuje postawy, którą reprezentuje Maryja idąca z pośpiechem w góry, by odwiedzić i wspomóc krewną Elżbietę. Czyńmy podobnie, a na początku przeprośmy…

1. „Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, życzę wam szczęśliwego Bożego Narodzenia, pełnego pokoju, miłości i pogody ducha, jakie przynosi nam Pan zrodzony między nami. Przeżywanie tajemnicy wcielonego Słowa niech wam pomoże przyjmować niespodzianki i wyzwania, przez które Jezus wzywa nas, byśmy wyszli z zagród naszej wygody, aby być z Nim i z tymi, których On kocha. Niech Bóg wam błogosławi!” – powiedział Papież w środę – 19 XII.
2. Dzisiaj IV NIEDZIELA ADWENTU – Zapraszamy na godz. 17.30 na Nowennę do Dzieciątka Jezus. Jutra Nowenna /ostatnia/ po Mszy św. o godz. 7.00.
3. W piątek Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie czeka – /w godz. 15.00 – 18.00/ – adoracja.
4. Dzisiaj o godz. 15.00 przed Urzędem Miasta /plac Chopina/ odbędzie się po raz XII Wigilia Miejska. Serdecznie zachęcamy wszystkich.
5. Dziękujemy wszystkim Łącznikom, którzy doręczyli opłatki rodzinom naszej parafii. Niech Pan wynagrodzi tę duszpasterską posługę.
6. Dzisiaj w naszej parafii jest kwesta na potrzeby Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
7. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 7.00 i Nowenna do Dzieciątka Jezus /ostatnia/.
8. Zachęcamy wszystkich do radosnego, chrześcijańskiego przeżycia Wieczoru Wigilijnego. Niech to będzie okazja do przebaczenia i darowania sobie win, by przełamanie się opłatkiem nie było pustym gestem. Po Wieczerzy zapraszamy na uroczystą Pasterkę na godz. 24.00, która jest najważniejszą chwilą tych świętych dni – uobecnia NARODZENIE PANA, obecność nasza powinna być obowiązkowa. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na .
9. 25 XII – NARODZENIE PAŃSKIE – Msze św. w ciągu dnia począwszy od godz. 9.00 – jak w niedzielę.
10. 26 XII – Św. SZCZEPANA – Pierwszego Męczennika – dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Modlimy się i wspieramy ofiarą złożoną na tacę naszą rodzimą Alma Mater. Porządek Mszy św. niedzielny.
11. 27 XII – Św. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY – Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30; 9.00 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcamy i podajemy do spożycia wino. Niech ono napełni nas prawdziwą miłością do Chrystusa i Braci.
12. 28 XII – Św. MŁODZIANKÓW – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 malutkie dzieci na specjalne błogosławieństwo.
13. 30 XII – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY. Odpust w sąsiedniej parafii. Uroczysta suma o godz. 13.00.
14. Wizytę pasterską rozpoczniemy /ze względów zdrowotnych/ po Nowym Roku /2 I 2019 r./.
15. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Chicha noc” – komentarz papieża FRANCISZEK; „Bóg się rodzi” – temat numeru; „W polskim domu” – Święta; „Na świecie” – Święta. W dodatku lubelskim: „Zakochani w Afryce – o misjonarzach; „EUROPA CHRISTI” – Boże Narodzenie. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Śmiała modlitwa” – z nauczania FRANCISZKA; „Pan nie biosów zasypia…pod gwiazdami” – Boże Narodzenie – temat Gościa; „Ufamy Panu” – mówi bp Jan Sobiło z diecezji Charkowsko-Zaporoskiej; „Ludzie kardynała” – biedny Rzym – kard. Krajewskiego. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Lublin – Boże Narodzenie”; „Lublin uwielbiał” – Bóg na hali; „Człowiek, który zmienił Lublin” – pomnik założyciela KUL. Mamy także: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /numer styczniowy/; CUDA i ŁASKI BOŻE; LIST DO PANI /grudzień-styczeń/; APOSTOLSTWO CHORYCH oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „W Nim wszystko się spełniło” – temat numeru; „Wigilia w różnych regionach Polski”; „Księża – powstańcza awangarda; Są też dodatki: „5 minut z Bogiem” i magazyn „Rodzina”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
16. Modlitwa za zm.: + Genowefa STANIAK.