OGŁOSZENIA III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 I 2019 r.

WPROWADZENIE: EUCHARYSTIA jest czasem wyłącznie dla Boga i wspólnoty wierzących w Niego. EUCHARYSTIA, Uczta miłości, w której uczestniczymy, budzi w nas wrażliwość na ludzką biedę, niedostatek. Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka, bo przecież wszyscy tworzymy wspólnotę. Wspierajmy tych, którzy gorzej radzą sobie z wypełnianiem obowiązków, a za zaniedbania teraz Pana Boga przeprośmy….

KALENDARIUM:
28 I – Św. Tomasza z Akwinu, prb., dK.,
31 I – Św. Jana Bosko, prb.
2 II – OFIAROWANIE PAŃSKIE,

1. „Z prośbą o wsparcie modlitewne jego pielgrzymki do Panamy zwrócił się Ojciec Święty do wiernych w swoim wpisie na komunikatorze: papieski tweet ma po polsku następującą treść: „Wyjeżdżam na Światowy Dzień Młodzieży w Panamie. Proszę was, abyście się modlili za to bardzo piękne i ważne wydarzenie na drodze Kościoła”. – napisał FRANCISZEK.
2. Dzisiaj III NIEDZIELA ZWYKŁA – Dzisiaj rocznica święceń biskupa Józefa Wróbla, pamiętajmy w modlitwach w Jego intencji.
3. W sobotę 2 II – OFIAROWANIE PAŃSKIE – tradycyjnie zwane świętem M. B. Gromnicznej – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 /poprzedzona Godzinkami/, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. będziemy święcić gromnice.
4. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego – ofiary zbierane tego dnia na tacę są przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o ks. bpie Mieczysławie Cisło – rocznica jego święceń biskupich.
5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I piątek – spowiadamy od godz. 17.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; I sobota /Ofiarowanie Pańskie/ – nabożeństwo pierwszej soboty po Mszy św. o godz. 7.30.
6. Za tydzień I niedziela miesiąca: krótka adoracja po EUCHARYSTII o godz. 12.00, zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze, przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na ogrzewania kościoła.
7. W piątek zapraszamy na adorację – /w godz. 15.00 – 18.00/ – do kaplicy św. Alberta /boczne wejście/.
8. Wizyta pasterska, czyli spotkanie duszpasterza z rodziną, wspólna modlitwa i poświęcenie domu w bieżącym tygodniu już zakończenie. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli, tym samym dali świadectwo przynależności do Chrystusowego Kościoła. Za tych, którzy nie przyjęli, będziemy się modlić o dary Ducha Świętego. A odwiedzimy jeszcze:
Poniedziałek 28 I – ul. Kościuszki: 2, 2A, 6, 12, 14.
Wtorek 29 I – ul. Mickiewicza /domki/; Kraszewskiego /domki/; i wszystkie
rodziny pominięte, zgłoszone do kancelarii /prosimy o zgłoszenia/.
9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Panama – młodzi mówią Bogu – TAK; „Życie na celowniku” – temat numeru; „Proszę o modlitwę” – 10 lat Archidiecezji Lwowskiej; „66 Światowy Dzień Trędowatych”; W dodatku lubelskim: „Dzieci pomagają dzieciom” – o kolędnikach; EUROPA CHRISTI. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Mocni niech zajmą się słabymi” – z nauczania FRANCISZKA; „W tym szaleństwie jest metoda – ŚDM – Panama – temat Gościa; „Sprawa ks. Stryczka” – zatopić księdza; „Św. Tomasz z Akwinu”; „Istota człowieczeństwa”. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „O mowie nienawiści, o nauce i kolędnikach”. Do Gościa jest dołączony film pt.: „Bóg nie umarł 2”. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; NASZA ARKA i PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Nienawiść jest zaraźliwa” – temat numeru; „Pytania z Panamy” – Światowe Dni Młodzieży; „Życie konsekrowane nie tylko w klasztorze”; „Siostra Paula: Estera z Góry Oliwnej”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
10. .Modlitwa za zm.: + Tadeusz PYTKA; + Józef SIBIGA.