OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 II 2019 r.

WPROWADZENIE: Gromadzimy się na niedzielnej EUCHARYSTII, by uwielbić Chrystusa, który jest Prorokiem potężnym w mowie i czynie. Jemu chcemy oddać nas samych, sprawy nasze i rodziny. Jego chcemy zaprosić w konkretne realia naszej codzienności. Jego chcemy też przeprosić za nasz grzech, naszą słabość. Za momenty, w których nie byliśmy Mu wierni ….
KALENDARIUM:
5 II – Św. Agaty, dz., m.,
6 II – Św. Pawła Miki i Tow., mm.,
1. W Panamie papież FRANCISZEK powiedział m.in. „Pewna rzecz wywarła na mnie wielkie wrażenie: gdy przejeżdżał papamobil ludzie brali w ramiona dzieci i wynosili je do góry, jakby chcąc powiedzieć: oto moja duma, to jest moja przyszłość i pokazywali dzieci. Było bardzo dużo dzieci oraz ojców i matek dumnych ze swoich dzieci. Pomyślałem: jakże wiele jest w tym geście godności! I jakże jest on wymowny w obliczu demograficznej zimy, którą przeżywamy w Europie. Dumą tej rodziny są dzieci. Zabezpieczeniem na przyszłość są dzieci. Zima demograficzna to coś trudnego!”.
2. Dzisiaj IV NIEDZIELA ZWYKŁA – Pan Bóg na drodze naszego życia stawia ludzi, którzy głoszą nam Słowo Boże. Szczególnie do tego są powołani kapłani i zakonnicy, ale również i my sami jesteśmy powołani do głoszenia Słowa. Pamiętajmy o nich: o naszych kapłanach, katechetach i najbliższych, niech wyrazem wdzięczności będzie nasza modlitwa za apostołów Słowa.
3. Jutro – w poniedziałek o godz. 17.00 jest spotkanie Akcji Katolickiej, Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji do sali na górze.
4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 – podczas Mszy św. i nabożeństwa będziemy modlić się o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
5. Za tydzień ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Wschodni”. Natomiast po EUCHARYSTII o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, któremu przewodniczy Akcja Katolicka.
6. W piątek zapraszamy na adorację – /w godz. 15.00 – 18.00/ – do kaplicy św. Alberta /boczne wejście/.
7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Młodzi są Bożym „teraz” – FRANCISZEK w Panamie; „Niemieckie obozy śmierci” – temat numeru; „Chrystus w centrum” – dziedzictwo kultury europejskiej; „Niewidoczne Siostry” – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W dodatku lubelskim: „Dobre miejsce” – o Caritas; „Zakony męskie”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Zmęczeni drogą” – z nauczania FRANCISZKA w Panamie; „Powołane – konsekrowane” – temat Gościa; „Albo się nawrócimy, albo pozabijamy” – mówi ks. prof. Skrzypczak; „To jest młodzież Chrystusa” – ŚDM w Panamie; „Rozbrojenie” – kłopot z przebaczeniem. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Chrystus w Ameryce Środkowej” – Panama 2019; Droga powołania. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; NASZA ARKA i PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „JEZUS że chce się tańczyć” – spotkania w Panamie; „Prawda i tolerancja” – temat numeru; „Gdzie jest cud?”; „Księża w mundurach”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.