OGŁOSZENIA V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 II 2019 r.

WPROWADZENIE: Dzisiaj Bóg zaprasza nas, byśmy poszli za Jego głosem, zaufali Mu i chcieli urządzić swoje życie, według Jego planu. Tak jak Izajasza, święci Paweł i Piotr możemy się z Bogiem spotkać. On chce, byśmy wypłynęli z Nim na głębię naszego życia. Ta podróż zaczyna się od uświadomienia sobie własnej grzeszności. Za wszystkie chwile, w których nie byliśmy Bogu wierni teraz przeprośmy i błagajmy o miłosierdzie.

KALENDARIUM:
11 II – NMP z Lourdes,
14 II – ŚW. CYRYLA, mn., i METODEGO bp., Patronów Europy,

1. „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Bracia i siostry, spotkania z ludźmi różnych kontynentów, kultur i religii, podobnie jak to w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uświadamiają nam, jak ważną sprawą dla świata jest pokój, dialog i braterstwo ludzi. Wymiarem tych aspektów życia w każdym z nas jest pokój z samym sobą, z bliźnimi, ze światem stworzonym. W duchu hasa tej minionej wizyty prośmy Boga w naszej codziennej modlitwie: ‘Uczyń mnie narzędziem pokoju!’. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!” – powiedział FRANCISZEK do Polaków.
2. Dzisiaj V NIEDZIELA ZWYKŁA – II niedziela miesiąca – Słowo Boże odsłania nam po raz kolejny tajemnicę powołania człowieka przez Boga. By podjąć powołanie, potrzeba zaufać Chrystusowi i wypłynąć na głębię, jak tego doświadczyli Apostołowie. Zechciejmy i my podjąć to wyzwanie.
3. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na „Fundusz Wschodni”. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać.
4. Dzisiaj także, jak zawsze w II niedzielę miesiąca, po EUCHARYSTII o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, któremu przewodniczą członkowie Rady Duszpasterskiej.
5. Jutro 11 II – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy chorych na EUCHARYSTIĘ o godz. 18.00. Opiekunów prosimy o pomoc w transporcie chorych do świątyni – będziemy udzielać Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszamy.
6. W piątek zapraszamy na adorację – /w godz. 15.00 – 18.00/ – do kaplicy św. Alberta /boczne wejście/.
7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Bez wzajemności” – Papież w Zjednoczonych Emiratach Arabskich; „Lekarz w białym chlebie” – Światowy Dzień Chorego – temat numeru; „EUROPA dwóch płuc” – Święci Cyryl i Metody – Apostołowie Słowian; „III Międzynarodowy Kongres Ruchu EUROPA CHRISTI” – 13 – 14 II 2019 r. w Częstochowie. W dodatku lubelskim: „Brylantowy Jubileusz” – 75 r. ślubu; „Ziemia Islamu – Ziemia spotkania”; „Abp Józef Życiński” – człowiek słowa. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Każdy jest potrzebujący” – z Orędzia FRANCISZKA na „Historyczna wizyta FRANCISZKA” – Abu Zabi; „Maryja płacze nad światem” – Sanktuarium w Akicie – temat Gościa; „Świat wstrzymał oddech”, „Po pierwsze – nie osądzaj”, „Męczennica z Chojnic”, „Adrenalina – nawrócenie” – wszystko o Kościele. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Nadprzyrodzona zdolność” – Objawienie Pańskie; „Każdy jest niezastąpiony” – 8 lat temu zm. abp. Józef; „Pomoc w osobistym wzroście” – w Seminarium. Mamy także pisma: LIST DO PANI, CUDA i ŁASKI BOŻE oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Jesteśmy braćmi, choć jesteśmy różni” – Papież w Zjednoczonych Emiratach Arabskich; „Schyłek cywilizacji” – w Nowym Jorku aborcja możliwa w 9 miesiącu – temat numeru; „Dzieci uwolnione z otchłani”; „Czas to miłość” – społeczna krucjata miłości autorstwa Sługi Bożego Prym. Wyszyńskiego. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.