OGŁOSZENIA VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 II 2019 r.

WPROWADZENIE: Gromadzimy się wokół ołtarza Chrystusa w dzień Pański, aby sprawować Najświętszą Ofiarę. W niej sam Zbawiciel staje pośród nas, aby pokrzepić i umocnić naszą miłość. Dzięki niej życie każdego z nas osiągnie swój pełny sens, ponieważ w naszych uczynkach ludzie rozpoznają samego Boga i oddadzą Mu należną cześć. Za to jednak, że w naszych czynach nie zawsze szukamy chwały Bożej, przepraszajmy teraz Ojca…
KALENDARIUM:
1. „W dialogu z Bogiem nie ma miejsca na indywidualizm. Nie ma afiszowania się swoimi problemami, jakbyśmy byli jedynymi, cierpiącymi na świecie. Nie ma modlitwy wznoszonej do Boga, która nie byłaby modlitwą braci i sióstr!” – powiedział papież FRANCISZEK.
2. Dzisiaj VII NIEDZIELA ZWYKŁA – Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. W imieniu ks. Rektora, profesorów i alumnów wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać.
3. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I piątek – od godz. 9.00 odwiedzamy chorych, spowiadamy od godz. 17.00, Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 7.00.
4. Za tydzień I niedziela miesiąca: po EUCHARYSTII o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki z przeznaczeniem na opłaty ogrzewania kościoła.
5. FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH zaprasza w sobotę – 2 III br. do k-ła Miłosierdzia Bożego na spotkanie „ZE ŚWIĘTYM FRANCISZKIEM NA DRODZE KRZYŻA” /inf. na plakacie/.
6. W piątek, jak zawsze, zapraszamy na adorację – /w godz. 15.00 – 18.00/ – do kaplicy św. Alberta /boczne wejście/.
7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Modlitwa, to milczący dialog” – naucza FRANCISZEK; „EUROPA CHRISTI” – temat numeru; „Wierzył, że można zmienić świat” – świadectwo lekarki o św. JP II; „Stefan kard. Wyszyński – człowiek niezwykłej miary”, „Obudzić Polskę prym. Wyszyńskiego”; „W służbie sześciu papieży” – rozmowa ze 100-letnią siostrą. W dodatku lubelskim: „Dar bezinteresownej pomocy” – o hospicjum; „cenny dar cierpienia” – kampania wolni – niewolni; „Prowadził ludzi do Chrystusa” – o doczesna pielgrzymka ks. prof. Krzysztofa Jeżyny. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Pamiętaj o innych” – z nauczania FRANCISZKA. „Pierwszy z dwunastu” – hierarchia w Kościele; „Nadzwyczajni” – o szafarzach Komunii Świętej; „Wobec antypolonizmu”, „Gramy va banque” – prowokacyjne wypowiedzi przeciw Polsce. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Wychowawca wolnych ludzi” – ks. prof. Franciszek Blachnicki; „Współczesna wieża Babel?”. Mamy także pisma: LIST DO PANI, APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI, NASZA ARKA – /o Kalwarii Pacławskiej/ oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Nowi święci i błogosławieni” – decyzje papieża FRANCISZKA; „Nowi biskupi” – w Elblągu i Pelplinie; „Upadek imperium zła” – fragment książki Papież i Prezydent; „Kard John Henry Newman” – zostanie świętym. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
8. .Modlitwa za zm.: + Grzegorz BAKIERA; + Stanisław JABŁOŃSKI.