OGŁOSZENIA VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 III 2019 r.

WPROWADZENIE: Spotykamy się dziś, słuchając słów Jezusa, który mówi do nas o rozpoznawaniu dobra i zła po owocach. Żyjemy w świecie łatwych ocen i czasami łatwiej jest nam bezrefleksyjnie kogoś osądzić, niż dostrzec w nim dobro. On przyjmuje nas dzisiaj takimi, jakimi jesteśmy, dlatego Msza Święta może stać się dla nas okazją, by otwartym sercem przyjąć drugiego człowieka. Usuńmy zatem z naszych oczu belki ocen, prosząc Pana Boga o miłosierdzie nad nami i przepraszajmy teraz Ojca…

KALENDARIUM:
4 III – Św. KAZIMIERZA, królewicza.
6 III – ŚRODA POPIELCOWA.
7 III – Św. Perpetuy i Felicyty, mm.
8 III – Św. Jana Bożego, z.

1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, bądźcie wytrwali w modlitwie, aby świętość Boga naszego Ojca przeniknęła wasze serca i uczyniła was świadkami Jego świętego imienia w waszych rodzinach, wspólnotach i w świecie. Bądźcie ufni: każde zło zostanie pokonane przez świętość Boga. Niech Jego błogosławieństwo stale towarzyszy wam i waszym najbliższym” – powiedział papież FRANCISZEK do naszych Rodaków podczas ostatniej audiencji.
2. Dzisiaj VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ostatnia przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, a jednocześnie I niedziela miesiąca – po EUCHARYSTII o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki z przeznaczeniem na opłaty ogrzewania kościoła. Wszystkim ofiarodawcom i Panom dyżurującym przy puszce składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać.
3. W poniedziałek zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej na spotkanie o godz. 17.00.
4. 6 III – ŚRODA POPIELCOWA – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej EUCHARYSTII będzie możliwość przyjąć na głowę popiół. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły: wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i trzy posiłki w tym jeden do syta. Podobny post obowiązuje w Wielki Piątek. Nie pomińmy tych praktyk, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu dzieło nawrócenia.
5. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie podczas której będziemy modlić się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
6. W najbliższy piątek pierwsza Droga Krzyżowa, serdecznie zapraszamy wszystkich na godz. 17.00.
7. W najbliższą sobotę – 9 III – rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Do sali św. Alberta na godz. 18.40 zapraszamy wszystkich narzeczonych, którzy planują zawarcie związku małżeńskiego w tym roku.
8. Za tydzień I niedziela Wielkiego Postu – o godz. 17.30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali; jest to jednocześnie II niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Przewodniczą członkowie Kółek Różańcowych żeńskich.
9. W piątek zapraszamy na adorację – /w godz. 15.00 – 18.00/ – do kaplicy św. Alberta /boczne wejście/. Jest dużo spraw do omodlenia: choćby w związku z osobistym nawróceniem, także w intencji Rekolekcji.
10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Zero tolerancji” – szczyt w Watykanie pod przewodnictwem Papieża; „Człowiek drogą Kościoła” – 40 r. „Redemptor hominis” św. JP II; „Popielcowa brama do zmartwychwstania”, „Polacy – Żydzi” – temat numeru. W dodatku lubelskim: „Kapłan męczennik” – ks. Jan Szczepański; „Stale rozmawiam z Ojcem Niebieskim” – o Jubilatce. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Stoimy w obliczu zła” – z nauczania FRANCISZKA; „Pokuta Papieża” – Popielec w Watykanie; „Szczyt o ochronie nieletnich w Kościele” – temat Gościa; „Dziewczyny i bestie” – znaczenie męczeństwa. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Jesteśmy silni, gdy jesteśmy razem” – o lubelskim spotkaniu Prezydentów; „Obudzić Alę” – dramat zespołu Guadalupe. Mamy także pisma: LIST DO PANI, NASZA ARKA – /o Kalwarii Pacławskiej/ oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Płacz Kościoła” – Watykański szczyt; „Profanacje kościołów we Francji”; „Jan Paweł II nie pozostawał bierny”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.