O G Ł O S Z E N I A II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 III 2019 r.

WPROWADZENIE: Bóg obiecuje dzisiaj Abrahamowi, że jego potomstwo będzie liczne jak gwiazdy na niebie – wchodzi więc w relacje z człowiekiem i składa mu obietnicę. Także i my jesteśmy adresatami Bożych obietnic, z których możemy korzystać. Rozpoczynając Rekolekcje Wielkopostne zwracamy się więc całą naszą osobą do Tego, który jest nam dany jako obietnica – Jezusa Chrystusa. Na początku uznajemy naszą grzeszność i przepraszajmy Miłosiernego Ojca…

KALENDARIUM:
18 III – Św. Cyryla Jerozolimskiego, bp., dK.,
19 III – ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP,

  1. „Papież Franciszek zauważył, że trzy pokusy szatana wskazują trzy drogi, które zawsze proponuje świat, obiecując wielkie sukcesy: chciwość posiadania, ludzką sławę i instrumentalne posługiwanie się Bogiem. „Jezus, osobiście stawiając czoła tym próbom, trzykrotnie przezwycięża pokusę, aby w pełni przystać na plan Ojca. I wskazuje nam środki zaradcze: życie wewnętrzne, wiarę w Boga, pewność Jego miłości. Wykorzystajmy zatem Wielki Post, jako szczególny czas, aby się oczyścić, aby doświadczyć pocieszającej obecności Boga w naszym życiu. To nas uczy, że z diabłem nie prowadzi się dialogu, nie powinno się prowadzić dialogu. Trzeba jemu odpowiadać jedynie Słowem Bożym” – podkreślił papież”
  2. Dzisiaj II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – o godz. 17.30 zapraszamy na Gorzkie Żale. Do puszki zbieramy dzisiaj ofiary przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny ”. Przemienienie na górze Tabor jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie, które może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, tym bardziej, że:
  3. Rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Program w formie folderu jest dostępny, prosimy zapoznać się – szczególnie zwracamy uwagę na spotkanie stanowe dla Kobiet /w poniedziałek/ i dla Mężczyzn /we wtorek/. Witamy serdecznie O. Tytusa – naszego rekolekcjonistę i życzymy owocnej pracy.
  4. We wtorek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP – w ramach rekolekcji wypada dzień spowiedzi, a ks. Bp Józef Wróbel ma dzień swoich imienin – módlmy się w jego intencji.
  5. W tym roku ze względu na wczesny czas na zakończenie rekolekcji nie przynosimy produktów żywnościowych i chemicznych na świąteczne paczki dla potrzebujących. Będziemy je przygotowywać w późniejszym czasie. O konkretnym terminie poinformujemy.
  6. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30; natomiast dla wszystkich – młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. W najbliższy piątek o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert pasyjny w oparciu o Siedem Słów Chrystusa na Krzyżu pt. „14 KATEDR” w wykonaniu aktora Jerzego Zelnika. Zapraszamy.
  8. Jak każdego roku organizujemy pielgrzymkę do Dębowca – polskiego la Salette. Wyjazd w dniach 25 – 26 V. Serdecznie zachęcamy /informacje szczegółowe na plakacie/
  9. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Polska – Stolica Apostolska” – 100-lecie relacji dyplomatycznych; „Niedziela „Ad Gentes” – temat numeru; „Katecheza w szkole jest konieczna” – mówi bp Mendyk. W dodatku lubelskim: „Warto żyć ekstremalnie” – o ekstremalnej Drodze Krzyżowej; „Przy ołtarzu i na boisku” – X Mistrzostwa Służby Liturgicznej w piłce nożnej. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Trzy drogi do zguby” – z nauczania FRANCISZKA; „Mały Watykan w Ariccii” – rekolekcje Papieża i Kurii Rzymskiej; „Słudzy Kościoła i narodu” – 100-lecie Konferencji Episkopatu Polski – temat Gościa; „Krzyk o facetów” – o św. Józefie; W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „O puchar metropolity” – Służba liturgiczna na sportowo. Mamy także pisma: LIST DO PANI, APOSTOLSTWO CHORYCH oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Kochaj czy rób co chcesz?” – o edukacji seksualnej; „Próba nerwów” – strajk w szkole – temat numeru; „Cena i wartość celibatu” – rozmowa. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
  10. Modlitwa za zm.: + Anna JARUGA; + Alfons WDOWIAK; + Jerzy GONTA.