O G Ł O S Z E N I A IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 III 2019 r.

WPROWADZENIE: Co niedzielę wracamy do Chrystusa tak jak syn marnotrawny. Może nie zawsze roztrwaniamy cały majątek, ale często świat doczesny i nasza codzienność odwracają nasz wzrok od Dobrego Boga. Sprawmy, byśmy mogli się cieszyć i weselić, w tym Wielkim Poście z tego, co było zagubione, a zostało odnalezione, z tego, o zaginęło, a powróciło. Zacznijmy tę zmianę od wyznania naszej grzeszności i przepraszając, prośmy o Miłosierdzie…
KALENDARIUM:

 1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Jutro, w Ogrodach Watykańskich, zostanie posadzony dąb z polskich lasów, jako znak żywych i mocnych więzów pomiędzy Stolicą Apostolską i Polską, która sto lat temu odzyskała swoją niepodległość. Właśnie 30 marca 1919 roku Stolica Apostolska uznała wolną Rzeczpospolitą Polską, nawiązując potem relacje dyplomatyczne. To drzewko jest również symbolem zaangażowania Polski na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Dziękując Bogu za dar wolności, módlmy się, aby zawsze była używana dla wzrostu duchowego, kulturalnego i socjalnego waszego Narodu i dla integralnego rozwoju każdej osoby. Niech Bóg wam błogosławi!” – powiedział Papież w środę w czasie audiencji.
 2. Dzisiaj IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – zapraszamy na Gorzkie Żale. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Boga Ojca, który niezależnie od okoliczności ciągle nas kocha i przebacza nam nasze grzechy. Obraz miłującego Ojca pobudza nas do dobrego przygotowania się do spotkania w Bogiem Trój-jedynym w EUCHARYSTII.
 3. Jutro – w poniedziałek – zapraszamy członków Akcji Katolickiej na spotkanie na godz. 17.00.
 4. Przypominamy o Drodze Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 16.30; natomiast dla wszystkich – młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – o godz. 18.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i za pracujących kapłanów; I piątek – od godz. 9.00 odwiedzamy chorych, spowiadamy od godz. 17.00; I sobota – Msza św. i nabożeństwo – początek o godz. 7.00 /będzie okazja do spowiedzi/.
 6. Za tydzień I niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze, przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii. Informujemy, że za tydzień – w przyszłą niedzielę – 7 IV – odbędzie się zbiórka produktów spożywczych i chemicznych /której nie było w czasie rekolekcji/ na paczki świąteczne dla potrzebujących. Serdecznie prosimy.
 7. Jest także wystawiona puszka z napisem „kwiaty do Grobu Pańskiego” – oczkujemy na ofiary.
 8. 3 IV rocznica święceń biskupich nasze Pasterza ks. Abpa Stanisława Budzika /2004/, a także dzień imienin ks bpa Ryszarda Karpińskiego – wpierajmy modlitwą naszych Pasterzy.
 9. Jest także wystawiona puszka z napisem „kwiaty do Grobu Pańskiego” – oczkujemy na ofiary.
 10. Dni Otwartych Drzwi w XXI Liceum Ogólnokształcącym /w Biskupiaku/, /inf. na tablicy ogłoszeń/.
 11. Jak każdego roku organizujemy pielgrzymkę do Dębowca – polskiego la Salette. Wyjazd w dniach 25 – 26 V. Serdecznie zachęcamy /informacje szczegółowe na plakacie/.
 12. Klub Twórców Ludowych zaprasza na Kiermasz Wielkanocny w dniach 5, 6, 7 kwietnia 2019 r. do Puławskiej Galerii Sztuki, w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” w godz. 10.00 – 18.00.
 13. W dniach 30 kwietnia 7 maja Parafia Matki Bożej Różańcowej w Puławach organizuje pielgrzymkę do Mediugorie. Koszt 500 zł + 170 euro. Więcej informacji na plakacie, lub w Punkcie Apostolstwa Prasy i Książki.
 14. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Bądź wola Twoja” – naucza Papież; „100 lat od przywrócenia stosunków dyplomatycznych” – na watykańskim znaczku; „Kościół na celowniku” – temat numeru; „Miłość i Miłosierdzie” – nowy film. W dodatku lubelskim: „Niosą bliźnim Chrystusa” – nowi Szafarze; „Święto w kolorze żółtym” – Puławskie Hospicjum; „Karta Praw Rodziny” – w EUROPA CHRISTI. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Tak dla życia” – Narodowy Marsz Życia; „Papież w bramie do Afryki – Maroko” – podróż Papieża; „Zerwij z grzechem, nie z Kościołem – Droga Krzyża, wchodzę” – Wielki Post; „Żołnierz, grzesznik, Święty” – św. Ignacy Loyola; W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Człowiek, który opiera się na sobie, musi umrzeć” – Abp Ryś wygłosił rekolekcje w KUL; „Po śladach świętych”. Mamy także pismo: PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Świeccy na pokład” – odpowiedzialność świeckich za Kościół”; „Rozliczenie po Czesku” – o majątku zagrabionym Kościołom; „Nowa Zelandia nie akceptuje przemocy”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.