O G Ł O S Z E N I A V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 IV 2019 r.

WPROWADZENIE: Okres Wielkiego Postu, w którym podejmując wysiłek nawrócenia czynimy uczynki pokutne i otwieramy swoje serce na Boże Miłosierdzie, powoli zbliża się do wydarzeń kulminacyjnych. Mamy jednak jeszcze okazję, aby dokonać przemiany. Refleksje, które dziś czynimy, przypominają nam również obietnicę wyzwolenia przez Chrystusa, a myśl ta niech napełnia nadzieją dająca siłę do wytrwania w podejmowanych postach. Wzbudźmy akt żalu za zaniedbane szanse na przeżycie nawrócenia.
KALENDARIUM:

 1. „Witam pielgrzymów polskich. Dziękuję wam serdecznie za modlitwy w intencjach mojej podróży do Maroka. Spotykając chrześcijan i muzułmanów zachęcałem ich szczególnie do braterstwa, by stało się ono powszechne, wszak jego źródłem jest Bóg. W dniach Wielkiego Postu wypraszajcie dla nich i całego Kościoła ten Boży dar podczas waszych rekolekcji, nabożeństw Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Bądźcie sługami nadziei, której tak bardzo potrzebuje świat. Z serca wam błogosławię” – powiedział Papież w środę w czasie audiencji.
 2. Dzisiaj V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Gorzkie Żale o godz. 17.30. Człowiekowi łatwo przychodzi pokazywać grzechy innych, aby w ten sposób ukazać się w lepszym świetle. Taką mentalność prezentowali rozmówcy Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Chrystus jednak przyszedł zbawiać wszystkich ludzi, a zwłaszcza tych, którzy się źle mają.
 3. Jednocześnie dzisiaj jest I niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze, przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii.
 4. Dzisiaj trwa zbiórka produktów spożywczych i chemicznych /której nie było w czasie rekolekcji/ na paczki świąteczne dla potrzebujących. Za złożone ofiary do puszki i dary na paczki świąteczne wszystkim ofiarodawcom składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać. Będziemy je rozdawać we wtorek od godz. 16.00.
 5. Droga Krzyżowa w tym tygodni bez zmian – w piątek: dla dzieci o godz. 16.30; natomiast dla wszystkich – młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Natomiast o godz. 20.00 wyruszy Miejska Droga Krzyżowa z k-ła M. B. Różańcowej do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zachęcamy do udziału.
 6. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA. Święcimy palmy podczas wszystkich Mszy św. EUCHARYSTIĘ o godz. 10.30 rozpoczniemy poświęceniem palm na zewnątrz kościoła i odbędziemy krótką procesję do wnętrza świątyni, by uczestniczyć we Mszy św. Wszystkich zachęcamy do przyniesienia palm, by naprawdę upamiętnić uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie w intencji Ojczyzny, prowadzą członkowie Kółek Różańcowych mężczyzn.
 7. NIEDZIELA PALMOWA – to XXXIV ŚWIATOWY DZZIEŃ MŁODZIEŻY. W Lublinie wielkie archidiecezjalne spotkanie – główne wydarzenie to EUCHARYSTIA o godz. 15.30 /plakat w gablocie/.
 8. Trwa także zbiórka do puszki na „kwiaty do Grobu Pańskiego” – Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 9. Przypominamy o pielgrzymce do Dębowca – polskiego la Salette. Wyjazd w dniach 25 – 26 V. Serdecznie zachęcamy /informacje szczegółowe na plakacie/.
 10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Papież walczy o przyszłość świata” – pielgrzymka do Maroko; „Przy stole z papieżem” – nowa książka; „Lekcja bolesnej historii – Katyń” – temat numeru; „Miłość i Miłosierdzie” – nowy film. W dodatku lubelskim: „Zasiane dobro powróci” – o Hospicjum Dobrego Samarytanina; „Cicha adoracja w centrum miast”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Powróćmy do spowiedzi” – naucza Papież; „Pokrzyżowana droga życiowa – Droga Krzyża, wchodzę” – Wielki Post; „Poszukując dobra wspólnego” – list społeczny Episkopatu; „Żołnierz, grzesznik, Święty” – św. Ignacy Loyola – o Nim jest film dołączony do dzisiejszego numeru; W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Duchowość XXI wieku” – Ekstremalna Droga Krzyżowa; „Kształtowanie młodego charakteru” – Skauci w Wąwolnicy. Mamy także pisma: NASZA ARKA; CUDA i ŁASKI BOŻE; LIST do PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Co czeka marokańskich chrześcijan” – papież w Maroko”; „O ład społeczny dla wspólnego dobra” – List społeczny Episkopatu Polski; „Miłość i neutralność” – 100-lecie PCK. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
 11. Modlitwa za zm.: + Krzysztof OCZERETKO; + Anna KASPRZYK; + Bartłomiej SZMYRGAŁŁO.