O G Ł O S Z E N I A PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 22 IV 2019 r.

WPROWADZENIE: Jak dobrze jest rozpocząć dzień od spotkania z Panem. Wszystko staje się wówczas inne, lepsze, radośniejsze. W cudowny sposób doświadczyły tego Niewiasty wspomniane w dzisiejszej Ewangelii, które „z bojaźnią i wielką radością biegły oznajmić Apostołom, że ich Pan Zmartwychwstał”. Dołączmy do nich i z radością adorujmy zmartwychwstałego Chrystusa. Niech spotkanie z Nim przemieni nasze życie i nada mu jedyny niezachwiany sens. Na początku wyraźmy żal przed Bogiem i za niedoskonałości – przeprośmy…

KALENDARIUM:

  1. Mamy pozdrowienia Papieża z Wielkiej Środy: „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, przeżywajmy te dni Triduum Męki Pańskiej na chwałę Boga, to znaczy z miłością, powierzając się Ojcu w próbach i szukając w spotkaniu z Ojcem przebaczenia i odwagi przebaczenia. Zjednoczenie z cierpiącym Chrystusem, który tak nas umiłował, że życie za nas dał, niech nas prowadzi do chwały Jego zmartwychwstania. Niech Bóg wam błogosławi!” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski.
  2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Porządek Mszy św. dzisiaj – jak w niedzielę. Jest to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ofiary zbierane na tacę tego dnia są przeznaczone na potrzeby naszej uczelni.
  3. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – trwamy w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, wpatrując się w pusty grób Zbawiciela, a jednocześnie podziwiamy zapał ewangelizacyjny Apostołów, którzy idą i głoszą dobrą nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.
  4. Przy tej okazji warto, abyśmy i my zadali sobie pytanie, czy jesteśmy ewangelizatorami naszych rodzin i naszych bliskich?
  5. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy. Obchodzi się ją jako „uroczystości Pańskie”. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  6. Apel o pomoc – „Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości”. Darowiznę finansową można przekazać na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „ODBUDOWA”. Można wspierać akcję wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA (koszt 2,46 z VAT)
  7. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Wszyscy jesteśmy dłużnikami Boga” – nucza papież FRANCISZEK; „Zmartwychwstanie Jezusa – podstawa wiary”; „Tam zawsze był Wielki Piątek” i „Polska jest dla nas znakiem nadziei” – prosto z Syrii; „Rewolucja 1968 r. trwa” – temat numeru. W dodatku lubelskim: „Wspólna droga” – abp Budzik mówi o Synodzie; „Odwaga świętości” – konferencja w KUL. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Najgorszym grzechem jest pycha” – naucza Papież; „Brakuje Boga” – papież Senior BENEDYKT XVI analizuje przyczyny kryzysu w kościele; „Śmiercią zwyciężył śmierć”, „Pierwszy wśród żywych” – temat gościa; „Pascha ojców” – Św. Augustyn naucza; „Przyjdziesz do siebie” – zmartwychwstanie ciał. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Życzenia ks. Abpa Budzika”; „Pamięć podtrzymują” – KATYŃ; „Nasze prawdziwe zmartwychwstanie”. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim płyta „Arka Noego”; APOSTOLSTWO CHORYCH; LIST do PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Kościół ludzi nadziei”, „Dwóch papieży – jedna wizja” – temat numeru; „A jednak to mój dom”, „Chrześcijanie giną, świat milczy” – z cyklu drogami Kościoła; do Przewodnika dodany jest modlitewnik „5 minut z Bogiem”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
  8. Modlitwa za zm.: + Adela FOTYMA; + Sabina NIEDZIELA.