O G Ł O S Z E N I A ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 VI 2019 r.

WPROWADZENIE: Gromadzi nas dziś Duch Święty. Pięćdziesiąt dni po chwalebnym zmartwychwstaniu Pana Jezusa wspominamy dzień w którym Duch Pocieszyciel zstąpił na apostołów. Dzięki Jego mocy poszli na cały świat głosić Ewangelię i założyli Kościół, którego jesteśmy częścią. Dziś ten sam Duch Święty pragnie umocnić naszą wiarę, byśmy i my byli świadkami Zmartwychwstałego. Na początku prośmy Jezusa o miłosierdzie, uznając naszą grzeszność.
KALENDARIUM:
10 VI – NMP MATKI KOŚCIOŁA,
11 VI – Św. Barnaby Ap.,
12 VI – Bł. Władysława Gorala, bp., Kazimierza Gostyńskiego, prb., Antoniego Zawistowskiego, prb.,
i Stanisława Mysakowskiego, prb., mm.,
13 VI – JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA,
14 VI – Bł. Michała Kozala, bp., m.,

 1. Pozdrowienia Ojca św.: „Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, dziękuję wam za duchowe towarzyszenie i modlitwę podczas mojej podróży do Rumunii. Zbliża się uroczystość Pięćdziesiątnicy. Otwórzmy umysły i serca na działanie Ducha Świętego w nas, aby nas uświęcał i czynił świadkami Chrystusa wobec świata, w którym żyjemy. Starajmy się służyć braciom, korzystając z duchowych darów, jakie otrzymaliśmy. Światło i moc Ducha Parakleta niech stale Wam towarzyszy! Z serca wam błogosławię” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski.
 2. Dzisiaj ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, które jest dopełnieniem męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocy. W imieniu władz Seminarium i kleryków ofiarodawcom za dzisiejsze ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj – II niedzielę miesiąca – jak zawsze po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny – przewodniczą członkowie Legionu Maryi i Stowarzyszenia Kolejarzy.
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 – /wcześniej Godzinki/, o godz. 9.00, o 16.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Wracamy do okresu zwykłego.
 4. Dzisiaj w naszym kościele, w kaplicy Św. Brata Alberta jest wystawa z możliwością nabycia obrazów ks. Mariana Malarza. Prosimy ks. Mariana o zabranie głosu…..Zapraszamy do kaplicy.
 5. Natomiast na godz. 17.00 ks. Proboszcz zaprasza członków: Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Szafarzy EUCHARYSTII, Stowarzyszenia Kolejarzy, Kółek Różańcowych i wszystkich wspólnot formacyjnych i modlitewnych na spotkanie – do Sali Św. Jana Pawła II /pod kościołem/.
 6. We czwartek święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Wszyscy udajemy się do Kazimierza na rejonowe spotkanie kapłanów. Będziemy nieobecni od godz. 14.00 do godz. 17.30 /kancelaria będzie zamknięta/. A w poniedziałek 17 VI – odpust parafialny.
 7. W przyszłą niedzielę 16 VI przybędzie do nas O. Kapucyn, będzie mówił Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę klasztoru w Kielcach, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert piosenki maryjnej w wykonaniu harcerek i harcerzy. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, po Mszy św. o godz. 18.00, /w niedziele i święta o godz. 17.30/.
 9. Stowarzyszenie Puławskie Pielgrzymki Rowerowe organizuje XI pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 VI o godz. 19.30 w par. M. B. Różańcowej. Program jest w gablocie.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na lipcową pielgrzymkę do Toskanii /Italia/. Informacje u ks. Jakuba.
 11. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „30 zagraniczna podróż FRANCISZKA” – do Rumunii; „Świętość Jana Pawła II była wielka” – mówi papież FRANCISZEK”; „Kim jest DUCH ŚWIĘTY” – temat numeru; „Ksiądz uniewinniony – Media MILCZĄ” – gdzie obiektywizm?. W dodatku lubelskim: „Tak dla życia i rodziny” – marsz dla życia; „Zaskarbił serca wiernych” – o św. Michale. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Skuteczni dzięki Duchowi Św.” – z nauczania papieża; „Zesłanie Ducha Świętego” – temat gościa; „Punkt zwrotny” – 40 rocznica I papieskiej pielgrzymki /dołączony jest film/; „Biskupi czasu grozy” – beatyfikacja w Rumunii. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Blask Zmartwychwstałego” – procesja światła; „Objawienie Maryi w Ekwadorze”. Mamy także pisma: LIST DO PANI; CUDA i ŁASKI BOŻE oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Rozumiem obawy, ale ta droga jest słuszna” – temat numeru; „Tej reformy chcieli kardynałowie” – rozmowa z FRANCISZKIEM; „Co nam mówiło, co nas zmieniło” – o pielgrzymce sprzed 40 laty; „Długi cień II wojny światowej”. Zapraszamy do czytania.
 12. Modlitwa za zm.: + Teresa GRZYB.