O G Ł O S Z E N I A XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 VII 2019 r.

  1. W najbliższy czwartek rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, których Bóg dokonał w naszej Ojczyźnie, odpowiadając na apel Kościoła w Polsce, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych, nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy również do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości naszego Narodu.
  2. W związku ze zbliżającą się rocznicą Powstania Warszawskiego Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” zaprasza wszystkich mieszkańców Puław i okolic 1 sierpnia o godz. 17:00 na dziedziniec Pałacu Czartoryskich gzie rozpoczną się obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Natomiast o godz. 19:00 Organizatorzy zapraszają do kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego w Puławach na koncert patriotyczny.
  3. W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:30 i w czasie Mszy św. o godz. 18:00, a następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 7:00 /będzie możliwość spowiedzi/, po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  4. Za tydzień I Niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:00 Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych, wyjątkowo w kaplicy św. Brata Alberta.
  5. Dziękując za dodatkowe ofiary złożone przed miesiącem na potrzeby naszej parafii przypominamy, iż w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek również na ten cel. Również za tydzień zbiórka przed kościołem na rzecz chorego 2 letniego Franka Szpilskiego z Kroczowa Większego diec. Radomska.
  6. Jutro kolejny koncert w naszym kościele o godz. 19:00 w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Usłyszymy miedzy innymi  utwory: Bacha, Lindberga, Sawy i Moniuszki w wykonaniu p. Urszuli Ptaszyńskiej-Grahm. Zapraszamy!
  7. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Niedziela i Gość Niedzielny, a w nim artykuł poświęcony Katolickiemu Stowarzyszeniu „Agape”, którego filia od 10 lat znajduje się w naszej parafii. Zachęcamy do lektury.
  8. Z naszej Parafii organizowane są 2 pielgrzymki samolotowe: do Fatimy i Hiszpanii w dniach 7 – 12 października 2019 r. i do Włoch /Rzym, Pompeje, San Giovanni Rotondo/ 4 – 8 listopada 2019 r. Zainteresowane osoby zapraszamy do zakrystii bezpośrednio po Mszy św., a w ciągu tygodnia do kancelarii.