OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP – II NIEDZIELA ADWENTU 8 grudnia 2019 r.

 • Dzisiejsza niedziela zbiega się z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 10:30 Legion Maryi będzie rozdawał medaliki z Matką Bożą Niepokalaną.
 • Dzisiaj gościmy ks. Michała Zybałę, który przybliży nam specyfikę Rekolekcji Ewangelizacyjnych, które rozpoczną się w naszej Parafii w najbliższy czwartek – 12 grudnia. Połączone są one z peregrynacją Kopii Krzyża Trybunalskiego z Archikatedry Lubelskiej w którym znajduje się cząstka Drzewa Krzyża Świętego.

Oto szczegółowy program:

12 – 13 grudnia /czwartek, piątek/ – Msze św. o godz. 7:00, 10:00, 18:00, po nich blok

                                                              ewangelizacyjny

14 grudnia /sobota/ – Msze św. o godz. 6:00, 10:00, 18:00, po nich blok ewangelizacyjny                                                  

                                  – Spowiedź w godz. 8:30 – 12:00 i 15:30 – 18:00

                                  – Powitanie Krzyża o godz. 19:00

15 grudnia /niedziela/ – Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7:00, 9:00, 10:30,

                                        12:00, 16:00, 18:00.

Krzyż pozostanie w naszej Parafii do 21 grudnia. Będziemy go mogli adorować codziennie po Mszy św. porannej do godz. 21:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na adoracje przygotowane przez poszczególne grupy.

 • Przez cały okres Adwentu, w każdą środę i sobotę o godz. 6:00 celebrujemy Roraty. Zapraszamy w te dni szczególnie dzieci z lampionami.
 • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, które poprowadzi Akcja Katolicka. Zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy!
 • Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie połączone z  wykładem psychologa                      dra Krzysztofa Łuszczaka zatytułowane „Wychowanie – psychologia – wiara”. Spotkanie odbędzie się dzisiaj – 8 grudnia, po Mszy św. o godz. 16:00 w salce pod kościołem.
 • Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • Trwa roznoszenie opłatków, które zostały poświęcone w ubiegłą niedzielę. Prosimy Łączników o pobranie opłatków z kancelarii oraz dostarczenie ich do rodzin w naszej Parafii.
 • Jutro spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy za Kapłanów – Margaretek o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy do sali w dawnej kaplicy.
 • Parafialny Zespół Caritas prosi Drogich Parafian o składanie darów na paczki świąteczne dla osób potrzebujących w przyszłą niedzielę – 15 grudnia, na zakończenie Rekolekcji.
 • Również w przyszłą niedzielę Puławskie Hospicjum organizuje kwestę, w której ofiarodawca za datek wrzucony do puszki otrzyma sianko na stół wigilijny. Wolontariusze rozprowadzać będą także słodycze i kalendarze hospicyjne. Prosimy o hojne wsparcie tej akcji.
 • Zbliża się bolesna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. NSZZ Solidarność organizuje rekonstrukcję historyczną wydarzeń sprzed 38 lat przy  bramie nr 1w Zakładach Azotowych w Puławach – 13 grudnia b.r. o godz. 9:00. Ponadto za tydzień – 15 grudnia o godz. 12:00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. za Ojczyznę oraz ludzi, którzy poświęcili życie i zdrowie walcząc o jej wolność.
 • Rada Miasta Puławy i Prezydent Puław zapraszają wszystkie chętne osoby na XIII Miejską Wigilię, która odbędzie się w przyszłą niedzielę – 15 grudnia o godz. 14:30 przy Urzędzie Miasta.
 • Prasa katolicka: Cuda i Łaski Boże, Tygodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są do nabycia adwentowe świece Caritas.