OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020 r.

  • Trwa Okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do obchodów największych Tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na Nabożeństwa w Wielkim Poście:  Drogę Krzyżową – piątek: godz. 17:00, dla dzieci o 16:30 i Gorzkie Żale – niedziela: godz. 17:30.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się 26 marca Mszą św. o godz. 18:00 i zakończą w niedzielę 29 marca. Poprowadzi je ks. prof. Henryk Skorowski wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na rekolekcje szkolne w dniach 18 – 20 marca. Tym rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Grzegorz Ogorzałek ojciec duchowny Lubelskiego Seminarium Duchownego.
  • Dzisiaj I Niedziela miesiąca, to również I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 12:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości Polaków i osób uzależnionych, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Jutro – w poniedziałek zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej na spotkanie formacyjne o godz. 17:00.
  • W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 16:30 i w czasie Mszy św. o godz. 18:00 /zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież szkolną/.  I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 7:00 /będzie możliwość spowiedzi/, po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  • Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, po Mszy św. o godz. 18:00. Poprowadzą je Żeńskie Koła Różańcowe.
  • W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przed miesiącem. Bóg zapłać!. Dziękujemy Panom dyżurującym przy puszce.
  • Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy z Puław 27 marca. Całość rozpoczniemy Mszą Świętą o 20.30 w kościelne Matki Bożej Różańcowej (Garnizon). W tym roku są do wyboru trzy trasy: „Bursztynowa – św. Brata Alberta” licząca 45 km., „Różana – św. Rity” licząca 42 km. i „Srebrna św. Perpetui.” Licząca 21 km. Zapisywać można się poprzez stronę www.edk.org.pl. Tam w zakładce „dołącz” wybieramy Puławy i interesującą nas trasę. Koszt pakietu uczestnika to 15 zł.
  • Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny.