OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020 r.

  • Od czwartku transmitujemy na żywo w Internecie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła parafialnego, codziennie o godz. 18:00. Dzisiaj transmisja Mszy św. o godz. 10:30 oraz Gorzkich Żali o 17:30 i Mszy św. o godz. 18:00. Będzie również transmisja z Triduum Paschalnego. Szczegóły są podane na stronie internetowej naszej Parafii www.albert.pulawy.pl
  • Niedziela Męki Pańskiej wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjemy go w tym roku w wyjątkowy sposób, przede wszystkim pozostając w domach, do czego zachęcamy, łącząc się we wspólnej modlitwie poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe. Uczyńmy to godnie i pobożnie. Niech święte dni Triduum Paschalnego : Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Wielka Niedziela będą dla nas czasem szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne – Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.www.swietawdomu.pl  Spowiedź: od W. Poniedziałku do W. Piątku od godz. 17:00 – 18:00, a w W. Sobotę od godz. 19:00 – 20:00.
  • Porządek Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek – godz. 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej indywidualne czuwanie do godz. 22:00, Wielki Piątek – godz. 17:00 Droga Krzyżowa, o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, po niej indywidualne czuwanie do godz. 24:00. Wielka Sobota – godz. 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – godz. 6:00 – Msza św. Rezurekcyjna. Kolejne Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. Stosując się do zaleceń Komisji Episkopatu Polski na czas epidemii informujemy, że Nabożeństwa Triduum Paschalnego będą miały zredukowaną formę. W czasie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej nie będzie obrzędu obmycia nóg. W Liturgii Wielkiego Piątku nie będzie ucałowania Krzyża. W Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów, prosimy, by uczyniła to głowa rodziny, albo inna osoba dorosła, tuż przed śniadaniem wielkanocnym według rytuału zamieszczonego poniżej. W czasie Liturgii Wigilii Paschalnej opuszczony będzie obrzęd poświęcenia ognia i wody chrzcielnej. Nie odbędzie się również Procesja Rezurekcyjna. Od pustego Grobu Pańskiego kapłan wyjdzie z Najświętszym Sakramentem przed świątynię i przy biciu dzwonów udzieli Nim błogosławieństwa.
  • W ramach walki z trwającą pandemią koronawirusa nasza Parafia zainicjowała akcję „ALBERT POMAGA SZPITALOM”. Zbieramy środki pieniężne na zakup maseczek ochronnych i płynów dezynfekujących, które przeznaczymy dla szpitali. Serdecznie dziękujemy dotychczasowym Ofiarodawcom. Prosimy o dalsze wsparcie. Szczegóły akcji znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii. www.albert.pulawy.pl
  • Ofiary na tacę składamy do skrzynki znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
  • Przypominamy, że w kościele jednorazowo może przebywać maksymalnie 5 osób. Pierwszeństwo do uczestnictwa we Mszy św. mają te osoby, które zamówiły intencje. Wychodząc naprzeciw pragnieniom wiernych przyjęcia w niedzielę przynajmniej Komunii św. informujemy, że jest udzielana 15 minut przed każdą niedzielną Mszą św. Ze względów nadzwyczajnego zachowania bezpieczeństwa serdecznie prosimy o przyjmowanie Ciała Pańskiego tylko na rękę.