OGŁOSZENIA PARAFIALNE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020 r.

 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 Godzina Uwielbienia, którą poprowadzi Parafialna Grupa Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy!
 • Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. O godz. 6:30 Godzinki, Nabożeństwo Czerwcowe o 17:30. Kancelaria nieczynna!
 • Również jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświecony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w naszej świątyni, w dni powszednie odprawiane będą bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00, natomiast w niedziele o 17:30.  
 • W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej Nabożeństwo Czerwcowe w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00.Spowiedź od godz. 16:00. Zapraszamy szczególnie dzieci, które za tydzień będą przeżywały Rocznicę I Komunii św. i ich rodziców. I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 7:00 /będzie możliwość spowiedzi/, po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a także Święto Dziękczynienia i Rocznicę I Komunii Świętej. Uroczysta Msza św. dla dzieci i ich rodziców o godz. 10:30. Z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 • Znamy już termin Bierzmowania w naszej Parafii, to 18 czerwca /czwartek/ godz. 18:00. Kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy w najbliższy piątek / 5 czerwca/ na Mszę św. o godz. 18:00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Po Mszy św. i Nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się spotkanie organizacyjne w kościele, zapraszamy na nie również chętnych rodziców.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na potrzeby naszej parafii. Taca będzie przeznaczona na Lubelskie Seminarium Duchowne.
 • Wracamy do możliwości zamawiania intencji Mszy św. przy stoliku znajdującym się przy kaplicy św. Brata Alberta. Zapraszamy po każdej Mszy św. niedzielnej.
 • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – 11 czerwca. Trwający nadal stan epidemiczny i związane z nim wymogi zmuszają nas do zorganizowania Procesji Eucharystycznej tylko wokół kościoła. Proszę zatem o przygotowanie czterech ołtarzy poszczególne grupy. I – Akcja Katolicka, II – Kolejarze, III – Harcerze, IV – Koła Różańcowe. Spotkanie organizacyjne przedstawicieli tych grup w przyszłą niedzielę po zmianie Tajemnic Różańcowych /po Mszy św. o godz. 16:00/ w kościele.
 • W związku ze zniesieniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach Arcybiskup Lubelski Stanisław Budzik odwołuje wcześniej udzieloną dyspensę od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuje dyspensę dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji i czujących obawę przed zarażeniem. Zachęcamy serdecznie wszystkich wiernych do liczniejszego udziału w niedzielnej Eucharystii i Nabożeństwach przypominając o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz zachowaniu odpowiedniego dystansu.
 • Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Tygodnik Katolicki.