OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9 sierpnia 2020 r.

  1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ojca ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi do nas Słowo Boże. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła są rozprowadzane kalendarze misyjne. Ofiary, które złożymy przy ich nabyciu będą przeznaczone na wsparcie Misjonarzy.
  2. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, które poprowadzą członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  3. W czwartek po 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  4. W sobotę 15 – sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym /7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00/. Godzinki o godz. 6:30. Błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców na zakończenie każdej Mszy św.
  5. W tym roku przypada 100 Rocznica Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą” jest to również Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji o godz. 8:30 zostanie odprawiona  w kościele pw.  Matki Bożej Różańcowej uroczysta Msza św. Po Mszy św. ok. godz. 10:00 odbędą się uroczystości patriotyczne przy tablicy poświęconej pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich. Władze samorządowe na czele z Prezydentem Puław serdecznie zapraszają. Szczegółowy program uroczystości wywieszony jest w gablocie.
  6. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie mieszkańców Bejrutu, którzy ucierpieli na wskutek potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
  7. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza młodzież na regionalne spotkanie SMAL-u pt.: ”WSZYSTKO NIE TAK” do kościoła Miłosierdzia Bożego w Puławach w dniu 18 sierpnia w godz. 15:00 – 20:00. Będzie to czas wspólnego dzielenia się doświadczeniem wiary przez ludzi młodych, ale także uczestnictwa w Eucharystii. Zapisy na spotkanie tylko drogą internetową. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. Przypominamy, że w kościołach obowiązuje wiernych uczestniczących w nabożeństwach zakrywanie nosa i ust.