OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 sierpnia 2020 r.

  1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie mieszkańców Bejrutu, którzy ucierpieli na wskutek potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
  2. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza młodzież na regionalne spotkanie SMAL-u pt.: ”WSZYSTKO NIE TAK” do kościoła Miłosierdzia Bożego w Puławach we wtorek – 18 sierpnia w godz. 15:00 – 20:00. Będzie to czas wspólnego dzielenia się doświadczeniem wiary przez ludzi młodych, ale także uczestnictwa w Eucharystii. Zapisy na spotkanie tylko drogą internetową. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Kapelana Puławskiego Hospicjum, który wygłosi do nas Słowo Boże. Przy wyjściu ze świątyni będą zbierane ofiary na wsparcie funkcjonowania hospicjum.
  4. W ubiegłym tygodniu zostały umieszczone w 3 oknach kaplicy św. Brata Alberta witraże według projektu P. Grażyny Czapskiej, która projektowała wystrój naszego kościoła. Główny o tematyce Eucharystycznej i boczne z cytatami naszego Patrona. Zostały one wykonane przez pracownię artystyczną P. Anny i Bogusława Dendys z Lublina, a więc tę samą, która wykonała wcześniejsze witraże. Zrealizowany projekt zamyka prace przy kaplicy czyniąc ją pięknym i skłaniającym do modlitwy miejscem za wstawiennictwem Patrona naszej parafii i miasta. Przypominamy, że w każdy piątek w kaplicy św. Brata Alberta odbywa się indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15:00 – do 18:00, wchodzimy bocznym wejściem. Serdecznie zapraszamy!
  5. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Niedziela i Gość Niedzielny.