OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 sierpnia 2020 r.

  1. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które we wrześniu br. przystąpią do I Komunii św. dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
  2. We wtorek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dla dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 8:00. Zapraszamy także nauczycieli i rodziców.
  3. W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:00 i w czasie Mszy św. o godz. 18:00 /zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież szkolną/, a następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 7:00 /będzie możliwość spowiedzi/, po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  4. W przyszłą sobotę i niedzielę /5 – 6 września/ w Sanktuarium w Wąwolnicy odbędą się uroczystości 42 rocznicy koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej. Z naszej parafii      6 września wyruszą dwie pielgrzymki: piesza – wyjście o godz. 4:30 sprzed kościoła i rowerowa – wyjazd o godz. 8:30 również sprzed kościoła. Ze względu na trwający stan epidemiczny pielgrzymi mają obowiązek złożenia imiennych oświadczeń, w których zobowiązują się do przestrzegania przepisów sanitarnych. Formularze oświadczeń znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła /przy sklepiku/. Zainteresowane osoby prosimy o ich pobranie. Wypełnione i  podpisane proszę przynieść na rozpoczęcie pielgrzymki. Zachęcamy przede wszystkim do wyjazdu własnymi środkami lokomocji. Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik kieruje do nas zaproszenie na najbliższe uroczystości Maryjne w naszej Archidiecezji /odczytać/.
  5. Od przyszłej niedzieli zostaje zmieniona godzina Wystawienia Najświętszego Sakramentu w  I Niedziele Miesiąca – od godz. 15:00 do 16:00. Rozpoczęcie Adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie indywidualna modlitwa.
  6. Zmiana Tajemnic Różańcowych za tydzień po Mszy św. o godz. 16:00.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na potrzeby naszej parafii. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wykonanych witraży w kaplicy Św. Brata Alberta.
  8. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w stałych godzinach: 7:30 – 8:30 i 16:30 – 17:30. W soboty i niedziele kancelaria nieczynna.
  9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela, Rycerz Niepokalanej.
  10. Apel Policji: Szanowni Państwo! W ostatnim czasie, na terenie Lubelszczyzny doszło do kilku oszustw, w których ofiarami padły osoby starsze i samotne. Mieszkańcy Lublina, Chełma i Kraśnika stracili oszczędności swojego życia, wierząc, że dzwonili do nich policjanci CBŚP i prokurator, a oni biorą udział w tajnej akcji służb. Na skutek działania przestępców, starsi ludzie stracili pieniądze – 20, 40, a nawet 60 tys. zł. Niektórzy wykonując polecenia oszustów wyrzucali je przez okno lub pozostawiali w koszu na śmieci. Apelujemy do Państwa o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi. Przypominamy, że policjanci i prokuratorzy nie angażują do swoich działań osób prywatnych i nigdy nie żądają od nich pieniędzy. W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw zawsze należy zgłosić to Policji. Apel ten przekażmy swoim bliskim, rodzicom, krewnym i sąsiadom.