OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 października 2020 r.

  • Dzisiejsza – Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele obchodzony pod hasłem „Oto ja, poślij mnie” (Iz 6,8). Ofiary, które składamy na tacę przeznaczone są na potrzeby misyjne.
  • Nabożeństwa Różańcowe są sprawowane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00, w niedziele o 17:30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki na godz. 16:30. Zachęcamy również do domawiania Różańca w rodzinach.
  • Od wczoraj obowiązują  nowe ustalenia w związku z nasileniem się epidemii koronawirusa. Określono limit osób uczestniczących w kościele: 1 osoba na 4 m2 powierzchni w obszarze żółtym oraz 1 osoba na 7 m2 w obszarze czerwonym. Ponieważ znaleźliśmy się w strefie czerwonej, w naszej świątyni jednorazowo w czasie nabożeństw może przebywać do 150 osób, Pamiętajmy także o zachowaniu odpowiedniej odległości min. 1,5 m. i obowiązku zasłaniania nosa i ust.
  • W związku z wprowadzeniem tych obostrzeń zawieszamy spotkania grup w salach. Planowane na jutro modlitewne spotkanie Margaretek nie odbędzie się.
  • Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania. Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.
  • Komisja Episkopatu Polski odwołała wyznaczone na dzisiaj liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. Odbędzie się ono w innym terminie.
  • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła. Na kartkach wypominkowych u dołu znajduje się kalendarz. Są to kolejne dni listopada  od 1 do 22, a więc do Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata, w czasie których w naszym kościele o godz. 17:30 będzie odmawiany Różaniec za zmarłych. Jeśli chcemy, by zmarli poleceni na kartce wypominkowej byli wymienieni w konkretnym dniu, to zaznaczmy go znakiem „X” lub „O”. Na jednej kartce zaznaczamy tylko jeden dzień!.  Wypełnione kartki wypominkowe wraz z ewentualnymi ofiarami wkładamy do skrzynki z napisem „WYPOMINKI”, nie na tacę!
  • Prasa katolicka: Apostolstwo Chorych, Niedziela, Gość Niedzielny.