OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020 r.

  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów.
  • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7:00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Ze względu na panującą epidemię i związane z nią obostrzenia sanitarne w tym roku Łącznicy nie będą ich roznosili do naszych rodzin. Serdecznie prosimy o indywidualne odbieranie opłatków z kościoła. Od dzisiaj możemy je odebrać w niedziele Adwentu po każdej Mszy św. przy stoliku wystawionym po stronie tabernakulum, lub w sklepiku parafialnym, a w ciągu tygodnia w kościele przy stoliku /po po stronie tabernakulum/  od 6:30 – 8:30 i 17:00 – 19:00. W wyjątkowych sytuacjach prosimy o kontakt z Łącznikiem ze swojego bloku, lub ulicy. Niech poświęcone świąteczne opłatki wzięte z naszej świątyni będą znakiem szczególnej więzi całej Wspólnoty Parafialnej.
  • Przez cały okres Adwentu, w każdą środę i sobotę o godz. 6:00 będziemy celebrować Mszę św. wotywną o NMP, zwaną Roratnią. Zapraszamy w te dni szczególnie dzieci z lampionami. Temat przewodni tegorocznych Rorat „Eucharystia drogą do świętości”.
  • W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.   I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:00 /zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież szkolną/,  Msza św. o godz. 18:00, po niej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 6:00 – Roraty /będzie możliwość spowiedzi/, po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  • Za tydzień I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na ogrzewanie kościoła. Dziękując za złożone dotychczas ofiary przypominamy, że możemy je również przesyłać na konto parafialne: Bank Pekao S.A 30 1240 2412 1111 0000 3628 3006. Bóg zapłać !
  • Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w naszej Parafii 10 grudnia, zakończą w                       III Niedzielę Adwentu – 13 grudnia. Poprowadzi je ks. Paweł Wierzchoń proboszcz Parafii w Mikołajewie na Ukrainie.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są już do nabycia adwentowe świece Caritas.