OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021 r.

  • Dzisiaj kończymy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. prof. Henryk Skorowski, salezjanin, wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Serdecznie dziękujemy za głoszone do nas słowo Boże. Bóg zapłać! Złożone dzisiaj na tacę ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
  • Parafialny Zespół Caritas prosi Drogich Parafian o składanie darów na paczki świąteczne dla osób potrzebujących, jeszcze tylko dzisiaj w czasie Mszy świętych. Przygotowane paczki będą wydawane  24 marca – w najbliższą środę od godz. 16:00 przy kościele.
  • W czwartek – 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. W czasie każdej Mszy św. chętne osoby będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne uczynią to bez tekstu deklaracji. Osoby podejmujące Duchową Adopcję otrzymają natomiast pamiątkowe obrazki. Zachęcamy do podjęcia tego wspaniałego dzieła wspierającego ludzkie życie od momentu jego poczęcia.
  • Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenia palm na wszystkich Mszach św.
  • Osoby chore i starsze z naszej Parafii odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do          31 marca.
  • Przed kościołem ministranci rozprowadzają palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na fundusz Służby Liturgicznej Ołtarza.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W tym roku zamiast chlebków dobroci Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca do nabycia wielkanocnych baranków czekoladowych. Są również kartki świąteczne. Zapraszamy do sklepiku parafialnego!
  • W związku ze stanem epidemii obowiązującym w naszym kraju i nasileniem się liczby zakażeń i zgonów przypominamy o obowiązku zakrawania maseczką ust i nosa oraz zachowania dystansu min. 1,5 m. w świątyniach w czasie nabożeństw.