OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA PALMOWA 28 marca 2021 r.

  • Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjemy go  godnie i pobożnie. Niech święte dni Triduum Paschalnego : Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Wielka Niedziela będą dla nas czasem szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne – Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Spowiedź: od W. Poniedziałku do W. Czwartku  od godz. 17:00 – 18:00. Potraktujmy ją jako spowiedź przed I Piątkiem Miesiąca, który w tym roku zbiega się z Wielkim Piątkiem.
  • Porządek Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek – godz. 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej indywidualne czuwanie do godz. 22:00, Wielki Piątek – godz. 17:00 Droga Krzyżowa, o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, po niej całonocne czuwanie prowadzone przez poszczególne grupy modlitewne. Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w kościele i na zewnątrz świątyni od godz. 7:00 – 13:00 co godzinę. Poświęcenie pokarmów na Osiedlu 1000-lecia o godz. 10:00, a następnie na Michałówce /przy krzyżu/ o godz. 10:30.  Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – godz. 6:00 – Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła i bezpośrednio po niej Msza św.. Kolejne Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. Stosując się do zaleceń Komisji Episkopatu Polski na czas epidemii informujemy, że Nabożeństwa Triduum Paschalnego będą miały zredukowaną formę. W czasie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej nie będzie obrzędu obmycia nóg. W Liturgii Wielkiego Piątku nie będzie ucałowania Krzyża.
  • Osoby chore i starsze z naszej Parafii odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 31 marca.
  • Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie się wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca – 10 kwietnia. W związku z tegorocznym kalendarzem świątecznym przenosimy również Adorację Najświętszego Sakramentu i zmianę Tajemnic Różańcowych na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia.
  • Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom, którzy na zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych przynieśli dary dla najbardziej potrzebujących. Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie i dystrybucję świątecznych paczek. Bóg zapłać!
  • Ofiary na tacę składamy do skrzynki znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
  • Prasa katolicka: Świąteczne wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  • Zgodnie z obowiązującymi od wczoraj nowymi obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że w naszej w świątyni w czasie nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać maksymalnie 55 osób /1 osoba na 20 m2/. Przypominamy również o obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa oraz zachowaniu dystansu min. 1,5 m. także na zewnątrz świątyni.