OGŁOSZENIA WIELKANOCNE 4 kwietnia 2021 r.

  • Drodzy Parafianie i przybyli Goście! Już po raz drugi wielkanocne „Alleluja” rozbrzmiewa w naszych świątyniach i domach w atmosferze otaczającej nas pandemii. Do całej ludzkości, pogrążonej w niepewności, lęku i cierpieniach Zmartwychwstały Chrystus przychodzi z wezwaniem „Nie bójcie się!” i pozdrowieniem „Pokój wam!”. Niech Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem odbuduje w każdym z nas nadzieję, pomnoży wiarę i rozpali miłość. Niech promienie Miłosierdzia Zmartwychwstałego Pana spłyną na Was i na wasze Rodziny, a Jego błogosławieństwo niech będzie źródłem duchowej siły, radości i pokoju, jakiego świat dać nie może. Zdrowych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych!
  • Serdeczne dziękujemy: Pani Magdzie Wicha, za dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za piękne kompozycje kwiatowe w naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, a rodzinie Kędzierskich za ofiarowanie Paschału. P. organiście – Janowi Sokołowskiemu i Chórowi Parafialnemu za piękną oprawę muzyczną Nabożeństw. Klerykowi Janowi Koniecznemu za święcenie pokarmów i głoszenie katechez. Służbie Liturgicznej – ministrantom, lektorom, harcerkom i harcerzom, a także wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w Liturgię Triduum Paschalnego. Dziękujemy poszczególnym grupom modlitewnym za prowadzenie Adoracji przy Grobie Pańskim oraz tym, którzy poprzez swoją, modlitwę, dobre słowo i wsparcie przyczynili się do budowania duchowej jedności i świątecznej atmosfery. Bóg zapłać!
  • Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Nie będzie Godzinek, a Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. Odczytane zostanie również Świąteczne Słowo Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby tej uczelni.
  • Przypominamy, że z racji Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje post.
  • Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi wyjątkowo w najbliższą sobotę, po Mszy św. o godz. 7:00.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia  połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią. Po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Również za tydzień czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny po Mszy św. o godz. 18:00, przygotowane przez Męskie Koła Różańcowe. Zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  • Ofiary na tacę składamy do oznaczonych skrzynek. Bóg zapłać!
  • Prasa katolicka: Świąteczne wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.