OGŁOSZENIA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 MAJA 2021 R.

  • Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. O godz. 6:30 Godzinki, Nabożeństwo Majowe o 17:30. Kancelaria nieczynna!
  • W przyszłą niedzielę – 30 maja będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będzie to również dzień Wizytacji Kanonicznej w naszej parafii, którą przeprowadzi Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik. Porządek Mszy św. i Nabożeństw jak w każdą niedzielę.

–   Oto program wizytacji:

–    8:45 – powitanie Księdza Arcybiskupa przed świątynią /księża, asysta liturgiczna, wierni/. Procesyjne przejście przed główny ołtarz, modlitwy na rozpoczęcie wizytacji, a następnie powitanie przez Parafian i sprawozdanie ks. proboszcza z życia duchowego parafii i jej stanu materialnego.

–    Msza św. o godz. 9:00, po niej w sali pod kościołem spotkanie Księdza Arcybiskupa z członkami grup: /Kół Różańcowych, Legionu Maryi, Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, Rycerstwa Niepokalanej, Margaretek, Przyjaciół Koła Radia Maryja/.

–    Msza św. o godz. 10:30, po niej spotkanie z Radą Duszpasterską /sala po kościołem/

Msza św. o godz. 12:00, zakończenie Wizytacji, podziękowanie Księdzu Arcybiskupowi, a następnie spotkanie z członkami grup: Odnowa w Duchu Świętym, Akcja Katolicka, Oaza Rodzin, Harcerze /sala po kościołem/.

  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – 3 czerwca. Trwający nadal stan epidemiczny i związane z nim wymogi zmuszają nas do zorganizowania Procesji Eucharystycznej tylko wokół kościoła, tak jak w ubiegłym roku. Proszę zatem o przygotowanie czterech ołtarzy poszczególne grupy. I – Akcja Katolicka, II – Kolejarze i Legion Maryi, III – Harcerze, IV – Koła Różańcowe. Spotkanie organizacyjne przedstawicieli tych grup jutro, po Mszy św. o godz. 16:00 w kościele. Ks. proboszcz zaprasza również na to spotkanie Radę Duszpasterską w związku z planowaną Wizytacją Księdza Arcybiskupa.
  • Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Puławach zaprasza dzieci i młodzież na rekrutację, która  odbędzie się w budynku szkoły przy Al. Partyzantów 46 w dniu 2 czerwca br. Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły i plakacie wywieszonym w gablocie.