Ogłoszenia Uroczystość Najświętszej Trójcy 30 maja 2021 r.

  • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to również dzień Wizytacji Kanonicznej naszej parafii, którą prowadzi Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik. Serdecznie witamy Księdza Arcybiskupa w naszej wspólnocie parafialnej i prosimy o umacniające nas na drogach wiary pasterskie błogosławieństwo.
  • We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświecony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w naszej świątyni, w dni powszednie odprawiane będą bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00, natomiast w niedziele o 17:30.  
  • W czwartek – 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 16:00 i 18:00. Nie będzie Godzinek, a Nabożeństwo Czerwcowe ze względy na ślub po Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:30 Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku ze względu na trwający nadal stan epidemiczny i związane z nim wymogi Procesja tylko wokół kościoła. Serdeczna prośba o przygotowanie czterech ołtarzy przez poszczególne grupy. I – Akcja Katolicka, II – Kolejarze, III – Harcerze, IV – Koła Różańcowe.
  • W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej Nabożeństwo Czerwcowe o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.   I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:00, zapraszamy szczególnie dzieci przed I Komunią św. ich rodziców, rodzeństwo i młodzież szkolną. Msza św. o godz. 18:00, po niej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 7:00, a następnie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  • W sobotę o godz. 12:00 kolejna grupa dzieci, tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpi do I Komunii św. Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich rodzicom otaczając je modlitwą, by wiernie trwały przy Chrystusie i Kościele.
  • Za tydzień I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na potrzeby naszej parafii. Dziękując za złożone dotychczas ofiary przypominamy, że możemy je również przesyłać na konto parafialne: Bank Pekao S.A 30 1240 2412 1111 0000 3628 3006. Bóg zapłać !
  • Organizatorzy Męskiego Różańca w Puławach zapraszają mężczyzn na w sobotę – 5 czerwca do kościoła Miłosierdzia Bożego na godz. 12:00. Następnie modląc się na Różańcu wyruszą do kościoła Matki Bożej Różańcowej, gdzie o godz. 13:00 zostanie odprawiona Eucharystia.
  • Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, rycerz Niepokalanej.
  •  Dzisiaj o godz. 12:00 rozpocznie się Międzyszkolny Piknik Rodzinny, na placu przy hali Technikum Chemicznego w Puławach. W programie wiele atrakcji dla dzieci:     rozgrywki sportowe, zwiedzanie wozów bojowych Policji i Straży Pożarnej, loteria.