OGŁOSZENIA XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 czerwca 2012 r.

  • We wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne po Mszy św. o godz. 18:00. I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:00. Msza św. o godz. 18:00, po niej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 7:30, a następnie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  • Za tydzień I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej Parafii s. Teresę Wicińską – Albertynkę pracującą na misjach w Boliwii. Siostra podzieli się z nami świadectwem swojej posługi, a po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz Misji.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na potrzeby naszej parafii. Dziękując za złożone dotychczas ofiary przypominamy, że możemy je również przesyłać na konto parafialne: Bank Pekao S.A 30 1240 2412 1111 0000 3628 3006. Bóg zapłać !
  • Decyzją Arcybiskupa Lubelskiego został odwołany ze stanowiska wikariusza w naszej Parafii ks. Paweł Pruszkowski. Ks. Paweł został mianowany wikariuszem w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie /Garnizon/. Ze względu na niedobór księży nikt nie przychodzi na miejsce ks. Pawła. Mamy więc o jednego księdza mniej. Ks. Pawłowi, który był wśród nas 7 lat serdecznie dziękujemy za gorliwą pracę duszpasterską, głoszone Słowo Boże, sprawowane Eucharystie, Nabożeństwa, opiekę nad grupami parafialnymi. Dziękujemy za zaangażowanie w pracy z młodzieżą i dziećmi /Skauci, liturgiczna schola dziecięca/ oraz prowadzenie katechezy, szczególnie w Ośrodku Wychowawczym dla chłopców. Życzymy również z okazji zbliżających się Imienin wielu sił duchowych i fizycznych do jak najowocniejszego realizowania kapłańskiego powołania. Niech św. Paweł Apostoł wyprasza wszelkie potrzebne łaski.
  • W związku ze zmianami personalnymi księży w naszej Parafii na czas wakacji, a więc od jutra wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 7:30. Dlatego niektóre intencje przyjęte wcześniej na godz. 7:00 będą odprawione o godz. 7:30. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z porządkiem Mszy św., który jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Parafii.
  • Po zeszłorocznej przerwie spowodowanej pandemią, reaktywowany jest w naszym kościele letni międzynarodowy festiwal organowy. Pierwszy koncert już w następny poniedziałek – 5 lipca. Wystąpi znakomity organista Christophe Martin-Maeder z Paryża. Następne koncerty ogłaszane będą w kolejności, szczegółowy program festiwalu znajduje się na plakacie umieszczonym w gablocie i na naszej stronie.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.