OGŁOSZENIA II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 I 2019 r.

WPROWADZENIE: „Dzisiaj Kościół złączył się z Chrystusem, swoim Oblubieńcem, który go z grzechów obmył w Jordanie; biegną mędrcy z darami na królewskie gody, a woda przemieniona w wino cieszy biesiadników”. Boska Epifania trwa. Każda EUCHARYSTIA jest jej przedłużeniem. Kontemplujmy zatem jej piękno i posilajmy się jej darami. Niech dobry Bóg, przemieni nasze braki, spowodowane ludzką słabością w obfitość łaski.

KALENDARIUM:
21 I – Św. Agnieszki, dz., m.,
22 I – Św. Wincentego, diak., m.,; św. Wincentego Pallottiego, prb.
24 I – Św. Franciszka Salezego, bp., dK.
25 I – NAWRÓCENIE ŚW. PAWŁA AP.,
26 I – Św. bpów Tymoteusza i Tytusa,

1. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów, a szczególnie grupę z Sanktuarium św. Stanisława, Patrona Polski, w Szczepanowie, miejscu narodzenia tego Biskupa i Męczennika, którzy przybyli, aby przypomnieć o rocznicy wizyty, jaką św. Jan Paweł II złożył tuż przed wyborem na Stolicę Piotrową. Drodzy bracia i siostry, w komunii ze świętymi, z synowską ufnością módlcie się: ‘Abbà – Ojcze!’, prosząc o Jego błogosławieństwo dla was, dla waszych rodzin i – w tych dniach – dla młodych, których wkrótce spotkam w Panamie. Proszę, nie zapominajcie modlić się za mnie. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! – powiedział papież do pielgrzymów polskich.
2. Dzisiaj II NIEDZIELA ZWYKŁA – Ewangelia ukazuje nam objawienie Jezusa Chrystusa na weselu w Kanie Galilejskiej, a jednocześnie wskazuje na Maryję Pannę jako Orędowniczkę i Opiekunkę w trudach ludzkiego życia.
3. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – Tydzień Ekumeniczny. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 – będziemy prosić Pana o zjednoczenie Jego wyznawców – by stała się „…Jedna Owczarnia i jeden Pasterz…”.
4. Dzisiaj o godz. 10.00 TVP 3 przeprowadzi transmisję Mszę św. z naszego kościoła. Dlatego zamiast Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 będzie transmitowana Msza św. o godz. 10.00. Porządek odprawianych intencji jest podany osobno w gablocie.
5. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. W imieniu ks. Rektora, profesorów i alumnów ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
6. Przypominamy o możliwości adoracji w piątek – /w godz. 15.00 – 18.00/ – w kaplicy św. Alberta /boczne wejście/.
7. Wizyta pasterska, czyli spotkanie duszpasterza z rodziną, wspólna modlitwa i poświęcenie domu w bieżącym tygodniu odbędzie się w następującym porządku:
Poniedziałek 21 I – ul. Sieroszewskiego: 12, 13, 18, 21, 23, 29, 34, 36.
Wtorek 22 I – ul. Sieroszewskiego: 40, 42, 48, 50, 52, 54, 54A, Kochanowskiego 12.
Środa 23 I – ul. Kochanowskiego: 16, 19 i Żeromskiego: 11 i 16.
Czwartek 24 I – ul. Żeromskiego: 21, 23, 24, 25 i 25A i ul. Partyzantów 25 i 48.
Piątek 25 I – ul. Partyzantów: 39b, 40, 41, 41a, 42, Kruka 3, 9A i Kościuszki 19.
Sobota 26 I – ul. Bema /cała/, Lubelska, Partyzantów; Kościuszki /domki/, 5A i
5B, Dąbrowskiego, Sowińskiego, Kruka, Hanke-Bosaka /domki/.
8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Panama czeka na PAPIEŻA”; „Chrystus w centrum” – temat numeru; „Próba sekularyzacji polskiej szkoły”. W dodatku lubelskim: „Kolędnicy misyjni”; O Orszakach Trzech Króli. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Bóg nam odpowie” – z nauczania FRANCISZKA; „Pójść do przodu” – relacje Państwo – Kościół – temat Gościa; „Papież idzie w świat” – o podróżach FRANCISZKA. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Wyróżnienia na KUL”; „Dla tych, którzy mają dość rutyny” – o życiu rodzinnym. Mamy także: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Separacja przyjazna” – temat numeru; „Nowa młodzież …” – Światowe Dni Młodzieży; „Dialog po niemiecku”; „Ostatnie ofiary PRL-u”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
9. .Modlitwa za zm.: + Leokadia MOLENDA; + Tadeusz PYTKA /pogrzeb będzie we wtorek/.