O G Ł O S Z E N I A NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO /II WIELKANOCY/ – 28 IV 2019 r.

WPROWADZENIE: Boże Miłosierdzie najpełniej ukazuje się w Tajemnicy Paschalnej, a więc w męce i zmartwychwstaniu Chrystusa. Ta miłosierna Miłość ukazuje każdemu człowiekowi, że na nawrócenie nigdy nie jest za późno, choćby jego grzechy raziły okropnością i brzydotą. Każdy jest powołany do świętości i zmartwychwstania, ale nie wszyscy chcą skorzystać z tego przywileju. Na początku przepraszajmy Pana Boga i prośmy o Jego Miłosierdzie…
KALENDARIUM:
29 IV – ŚW. WOJCIECHA, bp., m., głównego patrona Polski,
30 IV – Św. Piusa V, p.
1 V – Św. Józefa, rzemieślnika,
3 V – NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski,
4 V – Św. Floriana, m.

 1. Pozdrowienia Ojca św.: „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Bracia i siostry, przeżywamy radość Wielkiej Nocy. Nasze serca przenika dźwięk rezurekcyjnych dzwonów. Przypominają nam one, że Chrystus umarł, zmartwychwstał, żyje, jest obecnych w nas i w swoim Kościele. Wzywają nas byśmy z odwagą Apostołów głosili wszystkim tę radosną wieść o Jego zmartwychwstaniu. Niech świadectwo wiary umocni naszych braci, obudzi serca wątpiących i pomoże im odnaleźć i spotkać Chrystusa. Z serca błogosławię wam i waszym bliskim” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski.
 2. Dzisiaj II NIEDZIELA WIELKANOCY w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. Dzisiaj taca przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. W imieniu ks. Rektora, profesorów i alumnów składamy ofiarodawcom bardzo serdeczne Bóg zapłać. Natomiast ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na albowiem: dzisiaj jest święto patronalne CARITAS i rozpoczęcie 75 Tygodnia Miłosierdzia. Dziękujemy członkom Parafialnego Zespołu CARITAS za przeprowadzenie zbiórki – Bóg zapłać.
 3. Na pomoc mieszkańcom WENEZUELI CARITAS POLSKA organizuje Koncert – informacja w gablocie.
 4. Ze względu na przepisy liturgiczne UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA Biskupa i Męczennika obchodzić będziemy 29 IV, w naszym kościele Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. 3 V – NMP KRÓLOWEJ POLSKI – głównej patronki Polski. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30 /poprzedzona Godzinkami/, o 9.00, po południu o godz. 16.00 i 18.00 – majówka o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe, święte powołania do stanu duchownego; I piątek – od godz. 9.00 nawiedzamy chorych, spowiwdź od godz. 17.00; I sobota – EUCHARYSTIA i nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 7.00. Zapraszamy.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca: adoracja i zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o zbiórce do puszki na potrzeby parafii.
 8. W tym tygodniu /w środę/ rozpoczyna się miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 /a w niedziele i święta o godz. 17.30/ nabożeństwo majowe. Zapraszamy, a kto nie może uczestniczyć w kościele, zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domu.
 9. Apel – Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” pod patronatem ks. Abpa Stanisława Budzika prowadzi akcję – Razem dla Rodaków ze Wschodu. Jest to zbiórka różnych produktów na paczki dla Polskich rodzin /plakat/.
 10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „Ojciec św. do Francuzów”; „Miłosierdzie Boże DNA” – temat numeru. „Pożar Notre Dame” – znak do odczytania; „Manifest Królowej” – 3 Maja. W dodatku lubelskim: „Niezwykły Jubileusz” – bpa Ryszarda; „U M. B. Dobrej Rady w Lublinie”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Wzięci z ludu” – naucza Papież; „Ogień nad Sekwaną”, „Niezniszczona dusza” – Kościół we Francji – temat numeru; „Bóg wie lepiej”, „Znalezieni” – o Miłosierdziu Bożym. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Intuicja miłosierdzia” – inicjatywa dzieci; „Rzuć się w Jego ramiona” – o Bożym Miłosierdziu – wspomnienie. Mamy także pismo: NASZA ARKA. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
 11. Modlitwa za zm.: + Danuta CIOSEK /pogrzeb będzie jutro/; zm. także ks. Michał WALKOWSKI – prob. par. Grabówki – Msza św. żałobna w Grabówkach będzie 1 V o godz. 16.00.