O G Ł O S Z E N I A III NIEDZIELA WIELKANOCY – 5 V 2019 r.

WPROWADZENIE: Cały czas tętni w nas radość zmartwychwstania Pana Jezusa. Dzisiaj będziemy mogli przyjrzeć się jednej z najpiękniejszych scen Nowego Testamentu. Chrystus spotka dziś swoich uczniów, tym razem nad morzem Tyberiadzkim, znanym jako jezioro Galilejskie i sam zadba o to, by mieli co jeść, a za Jego radą połów będzie rekordowy. Niech nasza dzisiejsza uczta eucharystyczna posili nasze serca, byśmy mogli jak św. Jan rozpoznać Jezusa w naszym życiu i zawołać – to jest Pan. Na początku jednak przepraszajmy Pana Boga i prośmy o Jego Miłosierdzie…

KALENDARIUM:
6 V – ŚW. FILIPA I JAKUBA, App.,
8 V – ŚW. STANISŁAWA, bp., m., głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej,

  1. Pozdrowienia Ojca św.: „ Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Liturgiczne wspomnienie Świętego Józefa, rzemieślnika wprowadza nas w maryjny miesiąc maj. Podczas tradycyjnych nabożeństw majowych zwierzajcie Matce Bożej sprawy osobiste, rodzinne, waszych bliskich. Módlcie się za Kościół, Ojczyznę, o pokój w świecie. Niech Maryja, Królowa Polski, której Uroczystość przypada pojutrze, wspiera was i prowadzi. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski.
  2. Dzisiaj III NIEDZIELA WIELKANOCY. Kolejna NIEDZIELA uobecnia nam najważniejsze, ale jakże radosne wydarzenie zbawcze, jakim jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Fakt ten mobilizuje nas do ożywienia naszej wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa. Czy jest w nas wystarczająca wiara w naszego Pana i Zbawiciela, aby się nawrócić i pomóc innym?
  3. Dzisiaj I niedziela miesiąca: adoracja i zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze. Przypominamy o miesięcznej zbiórce do puszki na potrzeby parafii. Wszystkim ofiarodawcom i Panom dyżurującym przy puszce składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać. Gościmy dzisiaj ks. misjonarza z Ukrainy.
  4. Za tydzień w naszej parafii będzie uroczystość I KOMUNII ŚW. dla dzieci kl. III. Msza św. rozpocznie się o godz. 9.30. Zwracamy uwagę na zmianę programu Mszy św. /godz. 7.30, godz. 9.30, godz. 12.00 przed południem, po południu bez zmian/. Serdecznie zapraszamy na godz. 9.30 do wspólnej modlitwy w tym dniu w intencji dzieci i ich rodziców.
  5. Po Mszy św. o godz. 18.00 w przyszłą niedzielę /II miesiąca/ zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny.
  6. Trwa miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 /a w niedziele i święta o godz. 17.30/ nabożeństwo majowe. Zapraszamy, a kto nie może uczestniczyć w kościele, zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domu.
  7. Apel – Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” pod patronatem ks. Abpa Stanisława Budzika prowadzi akcję – Razem dla Rodaków ze Wschodu. Do 15 maja trwa zbiórka różnych produktów na paczki dla Polskich rodzin.
  8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia.
  9. Mamy także pisma: NASZA ARKA. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
  10. Modlitwa za zm.: + Danuta CIOSEK.