O G Ł O S Z E N I A IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 12 V 2019 r.

WPROWADZENIE: Dzisiaj Niedziela DOBREGO PASTERZA. Sam Jezus nazywa się „bramą owiec”. Jako Dobry Pasterz pragnie troszczyć się o nas, bo jest pełen miłości. Prośmy Pana Jezusa, abyśmy umieli wsłuchiwać się w Jego głos, prowadzący nas do umocnienia naszej wiary. A na początku przepraszajmy Go i prośmy o Jego Miłosierdzie…

KALENDARIUM:
13 V – NMP Fatimskiej,
14 V – ŚW. MACIEJA, Ap.,
15 V – ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, prb., m., patrona Polski,

 1. Pozdrowienia Ojca św.: „Serdecznie pozdrawiam obecnych tu polskich pielgrzymów. Dziś Kościół w Polsce celebruje uroczystość swego wielkiego Patrona św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Jego odwaga w Panu i wierność ewangelicznym wartościom duchowym i moralnym niech będzie dla was i dla waszego Narodu punktem odniesienia w decyzjach i działaniach wobec wyzwań naszych czasów. Niech wam towarzyszy jego opieka i Boże błogosławieństwo! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski.
 2. Dzisiaj IV NIEDZIELA WIELKANOCY. W naszej parafii uroczystość I KOMUNII ŚW. Dzieci kl. III podczas uroczystej EUCHARYSTII, która rozpocznie/ęła/ się o godz. 9.30, przyjęły po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca. Zostały wewnętrznie oczyszczone przez pierwszą spowiedź św. Następna Msza św. o godz. 12.00 przed południem, po południu bez zmian. Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom, modlimy się w ich intencji, by Chrystus był stałym Gościem w ich sercu, a rodzice, by dalej wspomagali poprzez troskliwą opiekę. Szczęść Boże. Mamy nadzieję, że ten dzień cały będzie święty.
 3. Po Mszy św. o godz. 18.00 dzisiaj zapraszamy jak zawsze w II niedzielę miesiąca na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Przewodniczy Akcja Katolicka.
 4. Jutro – 13 V – rocznica pierwszego objawienia M. B. w FATIMIE. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo Fatimskie połączone z nabożeństwem majowym, zakończone procesją.
 5. W przyszłą niedzielę dzieci kl. IV podczas EUCHARYSTII o godz. 10.30 świętować będą rocznicę swojej I KOMUNII ŚW. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ich intencji.
 6. Natomiast o godz. 18.00 w przyszłą niedzielę będzie Msza św. w intencji środowisk artystycznych z bogatą oprawą liturgiczną, a po Mszy św. mini recital organowy P. Jerzego Kukli. Zapraszamy.
 7. W przyszły poniedziałek /20 V/ o godz. 17.00 ks. Bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny KEP udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. To także jest możliwość wsparcia modlitewnego tych młodych ludzi, tak bardzo narażonych na niebezpieczeństwa, które niesie współczesny świat. Zapraszamy.
 8. Przypominamy o nabożeństwie majowym /codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30/. Nieobecnych zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domu.
 9. Państwowa Szkoła Muzyczna pierwszego stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach czeka. 16 i 17 V będą „Dni otwartych drzwi”, a przesłuchania odbędą się 20 V /w poniedziałek/ od godz. 16.00.
 10. KUL – Wydział nauk Społecznych – Instytut Socjologii – zaprasza. /informacje na plakacie/.
 11. 18 V Wspólnota Dobrego Pasterza organizuje wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę na Kongres Odnowy w Duchu Św. /bliższe informacje na tablicy ogłoszeń/.
 12. 19 V – Hospicjum zaprasza na piknik – w podziękowaniu za 1 %. /Informacje na plakacie/.
 13. 1 VI odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd. Zapisy /członków Kół i chętnych parafian/ w kancelarii, u zelatorów i w sklepiku. Zapraszamy.
 14. Jest okazja by oddać: porwane różańce; porwane korale; stare oprawki okularów; stare egzemplarze Pisma św. Zbieramy je i będą wykorzystane do celów misyjnych. /pudło stoi przy wyjściu z kościoła/.
 15. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: „FRANCISZEK w Bułgarii”; „Moja Ciocia – św. Matka Teresa”; „Złowieni przez Boga” – temat numeru o powołaniach. W dodatku lubelskim: „Zaryzykowali życie dla Jezusa” – święcenia diakonatu”. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Pielgrzymka pokoju i braterstwa” – papież w Bułgarii; „Ksiądz w XXI wieku” – temat Gościa; „Czy wszystko się spełniło?” – cykl o FATIMIE.W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Pytanie o miłość” – nowi diakoni; „Diamentowy jubileusz” – bpa Ryszarda. Mamy także pisma: LIST do PANI; NASZA ARKA oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Papież w Bułgarii”; „FRANCISZEK w krzywym zwierciadle”; „Kleryk bez lukru” – o powołaniach. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.