O G Ł O S Z E N I A V NIEDZIELA WIELKANOCY – 19 V 2019 r.

WPROWADZENIE: My uczniowie Jezusa spotykamy się dzisiaj, by doświadczyć Jego obecności i słuchać Jego Słowa. Otrzymamy dzisiaj konkretną radę: nowe przykazanie, by wzajemnie się miłować, by po naszej miłości rozpoznano miłość do Chrystusa. To konkretny sposób na to, jak kochać Jezusa w codzienności – dostrzec Go w drugim człowieku. By tak mogło się stać, Bóg musi uczynić w nas wszystko nowe, dlatego na początku prośmy Go o miłosierdzie, uznając naszą grzeszność.

KALENDARIUM:
24 V – NMP Wspomożycielki Wiernych,

 1. Pozdrowienia Ojca św.: „Przedwczoraj obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. 13 maja, to dzień Jej pierwszego objawienia i zamachu na życie św. Jana Pawła II. Pamiętamy jego wyznanie: „We wszystkim, co się wydarzyło, zobaczyłem… szczególną matczyną opiekę Maryi”. Wspomnijmy także słowa Matki Bożej: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”. Podejmijmy to polecenie, prosząc Maryję o Jej matczyną opiekę, o dar nawrócenia, ducha pokuty i pokój dla całego świata. Niepokalane Serce Maryi módl się za nami. Z serca wam błogosławię” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski.
 2. Dzisiaj V NIEDZIELA WIELKANOCY. „Po tym poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” – to drogowskaz na całe nasze życie. W naszej parafii dzisiaj dzieci kl. IV podczas uroczystej EUCHARYSTII, o godz. 10.30, obchodzą rocznicę I KOMUNII ŚW. Modlimy się w ich intencji, by Chrystus był stałym Gościem w ich sercu, także w intencji rodziców, by dalej wspomagali je troskliwą opiekę. Szczęść Boże.
 3. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji środowisk artystycznych z bogatą oprawą liturgiczną, a po Mszy św. mini recital organowy P. Jerzego Kukli. Zapraszamy.
 4. Jutro – w poniedziałek /20 V/ o godz. 17.00 ks. Bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny KEP udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji tych młodych ludzi, tak bardzo narażonych na niebezpieczeństwa, które niesie współczesny świat.
 5. Przypominamy o nabożeństwie majowym /codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30/. Nieobecnych zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domu.
 6. KUL – Wydział nauk Społecznych – Instytut Socjologii – zaprasza. /informacje na plakacie/.
 7. Dzisiaj Hospicjum zaprasza na piknik – w podziękowaniu za 1 %. /Informacje na plakacie/.
 8. 1 VI odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd. Zapisy /członków Kół i chętnych parafian/ w kancelarii, u zelatorów i w sklepiku. Zapraszamy.
 9. Przypominamy, że jest okazja by oddać: porwane różańce; porwane korale; stare oprawki okularów; stare egzemplarze Pisma św. Zbieramy je i będą wykorzystane do wsparcia misji. /przy wyjściu/.
 10. Fundacja „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości” organizuje szkolenia z zakresu m.in. wolontariatu, bezpieczeństwa zdrowotnego, komputera. /informacja na plakacie/.
 11. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: Św. Stanisław drogowskazem” – Ojciec św. do Polaków; „Siła Słowa” – 99 urodziny św. Jana Pawła II; „Chrystus w UE” – temat numeru o profanacjach w Polsce; „Polacy bili się najlepiej” – 75 r. bitwy o Monte Cassino. W dodatku lubelskim: „Afiliacja sanktuarium” – M. B. Latyczowskiej”; „Mundur zobowiązuje” – uroczystości w Gołębiu; Nekrologi: śp. ks. Michała Walkowskiego i śp. ks. Zygmunta Woźniaka. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Pielgrzymki do Medjugorja” – papież zezwolił; „Miłość to nakaz” – z duchowości; „Wojownik” – świadectwo opata z Jerozolimy. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Lubelski kościół połączony z rzymskim” – akt afiliacji sanktuarium; „Zawierzeni Niepokalanemu Sercu Maryi” – kult M. B. z Guadalupe. Mamy także pisma: APOSTOLSTWO CHORYCH; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; LIST do PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Papież przeciwko rasizmowi”; „Życie i śmierć Jean Vanier’a – twórcy wspólnot z niepełnosprawnymi” – temat numeru; „Nikt nie jest lepszy” – o Komunii św. dla niepełnosprawnych. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
 12. Modlitwa za zm.: + Robert TARKA.