O G Ł O S Z E N I A VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 26 V 2019 r.

WPROWADZENIE: Jezus zapowiada przyjście Ducha Świętego, który nas pocieszy i obroni – to On nas tu dziś przyprowadził, abyśmy mogli być wspólnotą zgromadzoną wokół Jezusa. Gdy tworzymy tę świętą komunię, doświadczamy pokoju, którego nie da nam nikt inny na świecie. Możemy się czuć w Jego opiece, jak w ramionach matki. Dziś chcemy w sposób szczególny modlić się w intencji naszych matek, polecając je opiece Bożej, a dla zmarłych matek modlimy się o nagrodę nieba. Na początku prośmy Jezusa o miłosierdzie, uznając naszą grzeszność.

KALENDARIUM:
29 V – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.,
30 V – Św. Jana Sarkandra, prb., m.,
31 V – NAWIEDZENIE NMP,
1 VI – Św. Justyna, m.,

  1. Pozdrowienia Ojca św.: „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, ożywieni przez Ducha Świętego i zachęceni przykładem naszego Pana Jezusa Chrystusa, z dziecięcą ufnością i oddaniem módlmy się do Ojca niebieskiego za nas, za nasze rodziny, za Kościół i za całą ludzkość, aby dla wszystkich wypełniała się Jego zbawcza wola. Zawierzam was i waszych bliskich matczynej opiece Maryi Wspomożycielki wiernych i z serca wam błogosławię” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski.
  2. Dzisiaj VI NIEDZIELA WIELKANOCY. Dziś w liturgii Jezus Chrystus pyta każdego z nas, czy Go miłujemy. Nie oczekuje od nas kolejnych deklaracji, tylko życia według Jego prawa. Stańmy w prawdzie. CARITAS Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę środków finansowych dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów. Jest wystawiona puszka, wszystkim ofiarodawcom w imieniu poszkodowanych składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W dniu wczorajszym w archikatedrze lubelskiej ks. Abp Stanisław Budzik oddzielił 5 diakonom święceń prezbiteratu /kapłańskich/. Módlmy się w intencji nowych kapłanów.
  4. W najbliższą sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwie czerwcowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30/. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  5. Tym samym najbliższa sobota jest I miesiąca. EUCHARYSTIA i nabożeństwo I soboty o godz. 7.00.
  6. 1 VI – w najbliższą sobotę odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Wyjeżdżamy o godz. 4.30, zbiórka przed naszym kościołem. Prosimy o dokonywanie wpłat.
  7. Najbliższa niedziela to UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. W radości i z nadzieją patrzymy na Jezusa, który pokazuje nam, że naszym celem ostatecznym jest NIEBO.
  8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. W NIEDZIELI możemy przeczytać: Przebaczenie Jezusa jest naszą nadzieją” – naucza Ojciec św.; „W ogrodzie Matki Bożej” – pielgrzymka FRANCISZKA do Rumunii; „Wszystko, co Polskę stanowi” – 38 r.śm. Kard. Wyszyń-skiego; „MAMA uśmiech Pana Boga” – temat numeru o mamach; „Grób Pański” – potwierdzona autentyczność; „Zamiast rosy polska krew” – 75 r. bitwy o Monte Cassino. W dodatku lubelskim: „Największa jest miłość” – o ks. Infułacie Grzegorzu Pawłowskim; Nekrolog: śp. ks. Stanisława Sieczki. GOŚĆ NIEDZIELNY proponuje: „Modlitwa grzeszników” – z nauczania papieża; „Bezbłędny” – o nieomylności papieża; „Matki Świętych” – w dniu Matki; „Prymasa portret wielowymiarowy” – nowa książka o kard. Wyszyńskim. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Generał jezuitów z wizytą na KUL”; „Toczy się walka” – o czci M. B. i Jej profanowaniu. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY; LIST do PANI; oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Włączajmy myślenie”; „Kościół jak Maryja” – temat numeru; „Przełamać mentalność zaliczenia” – o EUCHARYSTII’ „Kościół wobec rozwiedzionych”. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy.
  9. Modlitwa za zm.: + Tadeusz SZYMAŃSKI.