O G Ł O S Z E N I A PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16 VI 2019 r.

WPROWADZENIE: Znakiem krzyża świętego rozpoczęliśmy sprawowanie Najświętszej Ofiary. Oto nasze wyznanie wiary i uwielbienie Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Z zadumą pochylamy się dziś nad jedną z największych tajemnic naszej wiary: Bóg jest jeden, ale istnieje w Trzech Osobach. Ojciec dał się poznać w dziele stworzenia; Syn Boży stał się widoczny w historii Jezusa z Nazaretu; Duch Święty chce i może być widoczny w Kościele, czyli całej naszej historii. Mamy dzisiaj Gościa – serdecznie witamy O. Józefa Mizerę – ze zgromadzenia Braci Kapucynów – sam wszystko o sobie opowie. Abyśmy świętowali w prawdziwej radości przeprośmy za nasze grzechy i prośmy Jezusa o miłosierdzie…
KALENDARIUM:
17 VI – ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, z., patrona miasta,
20 VI – NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA,
21 VI – Św. Alojzego Gonzagi, z.,

  1. Pozdrowienia Ojca św.: „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Wiem, że wielu z was i tysiące waszych rodaków uczestniczyło w niedzielę w Marszach dla Życia, niosąc przesłanie, że życie jest święte, ponieważ jest darem Boga. Jesteśmy wezwani, by go bronić i służyć mu, już od poczęcia w łonie matki, aż po to starcze, często schorowane i cierpiące. Nie wolno życia niszczyć, czynić przedmiotem eksperymentów lub fałszywych koncepcji. Proszę módlcie się o szacunek dla życia ludzkiego, o zachowanie wartości ewangelicznych i rodzinnych. Z serca błogosławię wam i waszym bliskim” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski.
  2. Dzisiaj niedziela PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Czyniąc znak Krzyża mówimy: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Całą Trójca Święta zwróciła się ku nami zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, byśmy uwierzyli, że nas kocha. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 18.00 dzisiaj będzie koncert piosenki Maryjnej w wykonaniu harcerek i harcerzy /Zawiszaków/. Zapraszamy. A Ojcu Józefowi bardzo serdecznie dziękujemy; życzymy błogosławieństwa w dalszej pracy wszystkim braciom i dziełom, które powstają. Szczęść Boże.
  3. Jutro w poniedziałek – 17 VI – UROCZYSTOŚĆ ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO. W naszym mieście Uroczystość Patrona Miasta, a w naszej parafii doroczny odpust. Msze św. o godz. 7.30; 9.00 i uroczysta EUCHARYSTIA odpustowa o godz. 18.00. Zapraszamy.
  4. W najbliższy czwartek wypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z naszej świątyni procesja EUCHARYSTYCZNA do czterech ołtarzy. Prosimy o udekorowanie: I ołtarz przy krzyżu /ul. Kaniowczyków/ Akcja Katolicka; II ołtarz /przy skrzyżowaniu/ Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy i Legion Maryi; III ołtarz /przy lasku/ – harcerki i harcerze; IV ołtarz /przy kościele/ Odnowa w Duchu Świętym. Radę Duszpasterską proszę o dopilnowanie organizacji procesji, a panie Katechetki o organizację dzieci do sypania kwiatów /próba sypania kwiatów w środę o godz. 19.00/. Ofiary zbierane na tacę są na Centrum św. Jana Pawła II.
  5. Dobiega końca rok szkolny. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę św. dziękczynną i o szczęśliwe wakacje w środę – 19 VI – na godz. 8.00. Będzie możliwość spowiedzi św.
  6. W przyszłą niedzielę ks. Proboszcz zaprasza wszystkich parafian na EUCHARYSTIĘ o godz. 12.00, podczas której zechce podsumować swoją pracę w naszej parafii, przed odejściem na emeryturę.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na lipcową pielgrzymkę do Toskanii /Italia/. Informacje u ks. Jakuba.
  8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. NIEDZIELA proponuje: „Iść razem w wierze” – naucza FRANCISZEK; „W drodze z Jezusem” – temat numeru; „Hostia dla Boga, chleb dla ludzi” – o św. Bracie Albercie; „Dzieją się cuda” – O. Szarbel. W dodatku lubelskim: „Żył, aby służyć” – śp. Abp Bolesław Pylak; „Lublin za życiem” – Marsz dla życia. W GOŚCIU NIEDZIELNYM możemy przeczytać: „Odnowieni przez młodość Ducha” – z nauczania papieża; „Ciemna strona internetu” – temat gościa; „Bóg nie jest księgowym” – o modlitwie; „Wola nieba” – mówi były piłkarz – Marek Citko. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Pozostanie w naszej pamięci” – śp. Abp Bolesław Pylak; „Z uśmiechem do nieba” – o SS. Ursulankach. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /numer wakacyjny/ – pismo dla dzieci i rodziców; LIST DO PANI; CUDA i ŁASKI BOŻE oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: „Jesteśmy Bożym Ciałem” – temat numeru; „Pamiętajcie o rodzinie” – mówi papież FRANCISZEK; „O śmierci abpa Bolesława Pylaka”; „Po raz pierwszy razem” o pielgrzymce św. Jana Pawła II sprzed 40 laty. Zapraszamy do czytania.
  9. Modlitwa za zm.: + Krystyna RŻEWSKA.