O G Ł O S Z E N I A XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 VI 2019 r.

WPROWADZENIE: Liturgia prowadzi nas pod Cezareę Filipową. Tutaj na granicy Izraela i świata pogańskiego Jezus stawia swoim uczniom i nam fundamentalne pytanie: „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Każdy z nas jest wezwany do własnej, osobistej odpowiedzi na to pytanie. Dlatego pragniemy dziś podczas tej uroczystej EUCHARYSTII osobiście Jezusowi na to pytanie odpowiedzieć. Na początku jednak przeprośmy za nasze grzechy i prośmy Jezusa o miłosierdzie…

KALENDARIUM:
24 VI – NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA,
28 VI – NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA,
29 VI – ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA i PAWŁA,

 1. Pozdrowienia Ojca św.: „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą będziemy obchodzić, jest szczególną sposobnością do ożywienia naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana w Eucharystii. Celebracja Mszy św., adoracja eucharystyczna i procesje ulicami miast i wsi niech będą świadectwem naszej czci i przylgnięcia do Chrystusa, który daje nam swoje Ciało i Krew, aby karmić nas swoją miłością i uczynić nas uczestnikami Jego życia w chwale Ojca. Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy!” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski podczas środowej audiencji.
 2. Dzisiaj XII NIEDZIELA ZWYKŁA. Chrystus stawia nam pytanie: kim dla was jestem? Okres wakacyjny, który się rozpoczął, jest dobrym czasem do tego, aby sobie na to pytanie odpowiedzieć i świadczyć o swojej wierze w Chrystusa.
 3. Jutro w poniedziałek – 24 VI – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, serdecznie zapraszamy.
 4. W najbliższy czwartek zakończenie oktawy NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Po Mszy św. o godz. 18.00 pójdziemy w procesji EUCHARYSTYCZNEJ do czterech ołtarzy tradycyjną trasą. Prosimy o udekorowanie: I ołtarz /przy ul. Chmielowskiego/; II ołtarz /przy ul. Kniaźnina/; III ołtarz /przy ul. Sienkiewicza/ i IV ołtarz /przy kościele/. Niech Chrystus nam błogosławi.
 5. 28 IV – w piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30; 9.00 i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. 29 VI – UROCZYSTOŚĆ ŚW. App. PIOTRA i PAWŁA. Msze św. o godz. 7.30; 9.00 i 18.00. Ofiary zbierane na tacę tego dnia są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. Decyzją ks. Abpa Stanisława Budzika – Metropolity Lubelskiego – zostali odwołani: ze stanowiska proboszcza z przeniesieniem na emeryturę ks. Kan Aleksander Zeń /z zamieszkaniem na miejscu/ oraz ze stanowiska wikariusza naszej parafii ks. Mgr Jakub Filipowicz i przeniesiony do pracy w par. NMP Matki Kościoła w Świdniku. Dziękujemy ks. Jakubowi za piękną pracę w naszej wspólnocie i życzymy mocy ducha i obfitości darów Ducha Św. w dalszej pracy duszpasterskiej. Szczęść Boże.
 8. Dzisiaj ks. Proboszcz zaprasza wszystkich parafian na godz. 12.00 na EUCHARYSTIĘ i na spotkanie, podczas którego zechce podsumować swoją pracę w naszej parafii, po odejściu na emeryturę.
 9. Jutro 24 VI rozpoczynamy X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej – Puławy 2019 /ponieważ X Jubileuszowy – pierwszy koncert tydzień wcześniej/. Będzie organista P. Narloch i orkiestra symfoniczna Filharmonii Lubelskiej – serdecznie zapraszamy.
 10. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. NIEDZIELA proponuje: „Brońcie ludzkiego życia” – naucza FRANCISZEK; „Kapłaństwo – samo życie” – temat numeru; „Więcej argumentów mniej emocji” – o gender; „Strażnicy Serca Jezusa” – 150-lecie Straży Honorowej; „Jak budowała się wolna Polska” – felieton. W dodatku lubelskim: „Zaufał Panu” i „Wielkie dzieła” – o śp. Abpie Bolesławie Pylaku. W GOŚCIU NIEDZIELNYM możemy przeczytać: „Komunia przezwycięża podziały” – z nauczania papieża; „Dzień Ojca” – temat gościa; „To jest Ciało Pańskie” – o uroczystości; „Płeć z wyboru” – nowy watykański dokument. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Wartość bezcenna” – zjazd rodzin w Lubartowie; „Panu Bogu nie można odmawiać” i „Do zobaczenia w domu Ojca” – pogrzeb śp. Abpa Bolesława Pylaka. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /numer wakacyjny/ – pismo dla dzieci i rodziców; LIST DO PANI; CUDA i ŁASKI BOŻE oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: Papież FRANCISZEK chce jechać do Iraku; „Odwrócić falę kryzysu ojcostwa” – temat numeru; „Zdyskredytować Boga i obrzydzić Kościół” – oświadczenie Przewodniczącego KEP abpa Gądeckiego; „Krajobraz po Sciclunie”. Zapraszamy do czytania.
 11. Modlitwa za zm.: + Janina KONIARZ.