O G Ł O S Z E N I A XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 VI 2019 r.

WPROWADZENIE: Wspólnota Kościoła jest znakiem wzniesionym wśród narodów, aby świadczyć o głębi Bożej miłości objawionej w Jezusie Chrystusie. Powinniśmy więc ukazywać tę miłość Zbawiciela, przypominając ludziom – którzy często czują się samotni i opuszczeni na bezdrożach życia – że nigdy nie będą zapomniani i pozbawieni ciepła Bożej czułości. Czynimy to także przez udział w niedzielnej EUCHARYSTII dla uświęcenia naszego życia. Na początku przeprośmy za nasze grzechy i prośmy Jezusa o miłosierdzie…
KALENDARIUM:
2 VII – Wspomnienie NMP Licheńskiej,
3 VII – ŚW. TOMASZA APOSTOŁA,
6 VII – Bł. Matki Teresy Ledóchowskiej, dz.,

  1. Pozdrowienia Ojca św.: „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypomina nam ona, że Chrystus żyje nieustannie; kocha nas, ofiaruje nam siebie, jako źródło miłosierdzia, przebaczenia, odkupienia. W Nim możemy odnaleźć pokój ducha, który często zakłóca w nas niepewność, smutek, poczucie grzechu. Ofiarujmy Bożemu Sercu samych siebie, całe nasze życie, czas rozpoczętych wakacji. Życzę wszystkim dobrego wakacyjnego wypoczynku. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – powiedział Papież do pielgrzymów z Polski podczas środowej audiencji.
  2. Dzisiaj XIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Chrystus nas fascynuje, pewnie wielokrotnie to zauważyliśmy, ale lęk, obawa i wygodnictwo nie pozwalają nam za Nim iść. Może jednak warto wykorzystać czas wakacji, aby podjąć Chrystusowe wezwanie: „Pójdź za mną”.
  3. W poniedziałek – 1 VII – zapraszamy na godz. 17.00 członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
  4. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: I czwartek – o godz. 18.00 sprawujemy EUCHARYSTIĘ w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz modlimy się za pracujących kapłanów; I piątek – spowiadamy od godz. 17.30 i podczas Mszy św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa /godz. 18.00/; I sobota – Msza św. wynagradzająca o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 /będzie także okazja do spowiedzi św./.
  5. Za tydzień I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu; zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 16.00. Przypominamy o zbiórce do puszki na potrzeby parafii.
  6. Decyzją ks. Abpa Stanisława Budzika – Metropolity Lubelskiego – na stanowisko proboszcza naszej parafii opuszczone przez ks. Kan Aleksandra Zenia przechodzącego na emeryturę, został mianowany ks. Kan. Paweł KUZIOŁA – dotychczasowy proboszcz par. Jastków. Uroczysty ingres /wejście do świątyni i przejęcie proboszczowskich obowiązków/ nastąpi w przyszłą niedzielę – 7 VII – podczas uroczystej EUCHARYSTII o godz. 12.00. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy.
  7. Rozpoczęliśmy X Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy 2019. Jutro wystąpi Piotr Grajter, profesor sztuk muzycznych, artysta z Łodzi. Zapraszamy na godz. 19.00.
  8. Tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY są do nabycia. NIEDZIELA proponuje: „Duch Święty artystą pojednania” – naucza FRANCISZEK; „Zabierz Boga na wakacje” – temat numeru; „Łzy Matki” – 70 r. cudu w Lublinie; „Chrześcijanie wśród muzułmanów” – świadectwo wiary; „Chciał odprawić jedną Mszę św.” – ks. Michał Łos; EUROPA CHRISTI – dodatek. W dodatku lubelskim: „Idziemy z Jezusem”; „Blisko ołtarza” – o służbie liturgicznej; „Płacząca Matka”. W GOŚCIU NIEDZIELNYM możemy przeczytać: „EUCHARYSTIA to żyjący Jezus” – z nauczania papieża; „Rzeki antybiotyków” – temat gościa; „Znak miłości upartej” – Najświętsze Serce Jezusa; „Zbudowany na Piotrze i Pawle” – mówi ks. Prof. Rosik – biblista; „Człowiek jest od początku” – kampania pro-life. W dodatku lubelskim możemy przeczytać: „Jezus cię kocha” – XVII koncert chwały w Lublinie; „70 lat temu zapłakała Matka Boża w Lublinie. Mamy także pisma: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY /numer wakacyjny/ – pismo dla dzieci i rodziców; LIST DO PANI; NASZA ARKA oraz PRZEWODNIK KATOLICKI, a w nim: Papież FRANCISZEK o Uroczystości Bożego Ciała; „Kościół w czasach próby” – temat numeru; „Amazonia zmieni Kościół” – o Synodzie; „To nie śmierć wydaje owoce, ale MIŁOŚĆ” – mówi misjonarz z Pariacoto, „Poranek cichych bohaterów” – Poznań 56. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Modlitwa za zm.: + Paweł ADAMCZYK.