OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020 r.

  • Dzisiaj Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 17:30, jutro, we wtorek i środę po Mszy św. o godz. 18:00, natomiast w Wigilię /czwartek/ po Mszy św. o godz. 7:00. Spowiedź odbywa się pół godziny przed Mszą św. i w czasie jej trwania.
  • Przypominamy, że opłatki wigilijne są do odebrania w kościele. Zapraszamy również do kancelarii parafialnej. W kościele, na stoliku z opłatkami znajduje się również lampion ze światełkiem Betlejemskim przyniesionym przez Harcerzy.
  • Dziękujemy Łącznikom za informacje i pomoc w dostarczeniu opłatków do rodzin w naszej Parafii. Dziękujemy również Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i dostarczenie świątecznych paczek. Wszystkim, którzy przynieśli dary na świąteczne paczki, również dla dzieci, składamy serdeczne Bóg zapłać! W najbliższą środę na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili w intencji wszystkich Ofiarodawców.
  • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o godz. 7:00. Pasterka o północy /24:00/. Ofiary złożone na Pasterce będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Przypominamy, że Wieczerza Wigilijna w chrześcijańskich rodzinach ma charakter religijny i rodzinny. Rozpoczynamy ją zapaleniem świecy, wspólną modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii  o narodzeniu Pana Jezusa (np. Ewangelia św. Łukasza 2, 1-20), a następnie dzielimy się opłatkiem. Niech w czasie spotkania przy wigilijnym stole nie zabraknie również śpiewu pięknych polskich kolęd. Do Wieczerzy Wigilijnej nie podajemy alkoholu!.
  • 25 grudnia, w piątek – Narodzenie Pańskie – Msze św. w ciągu dnia począwszy od godz. 9:00 – jak w niedzielę.
  • 26 grudnia – Św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny /7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00/. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • 27 grudnia – w niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Odpust w sąsiedniej Parafii.
  • Zgodnie z rozporządzeniem Arcybiskupa Lubelskiego, ze względu na panującą epidemię nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy Was Drodzy Parafianie w wyznaczone dni na Msze św. o godz. 18:00 sprawowane w intencji Was i Waszych rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski. Szczegółowy rozkład Mszy św. dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
  • Ze względu na zaostrzenie przepisów sanitarnych nie będzie dzisiaj wolontariuszy z Puławskiego Hospicjum. Chcemy jednak wesprzeć tę wspaniałą działalność, prosimy zatem o składanie przygotowanych ofiar do puszki z napisem „HOSPICJUM” , która znajduje się przy kąciku z prasą katolicką.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiki parafialnym są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny.

Komunikat Dziekana Dekanatu Puławy w związku z tragicznym wybuchem gazu na ul. Krótkiej w Puławach.

Drodzy mieszkańcy Puław,

Drodzy Parafianie,

W piątek 18 grudnia w wyniku wybuchu gazu przy ul. Krótkiej kompletnemu zniszczeniu uległ jeden budynek, sąsiednie uległy poważnym uszkodzeniom. Kilka osób zostało pozbawionych dachu nad głową, doszło też do ogromnej tragedii, w wyniku której śmierć poniosły dwie osoby, a trzecia przebywa w szpitalu.

Na chwilę obecną Prezydent Miasta Puławy, oraz pracownicy Urzędu Miasta w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,   zabezpieczyli  i zorganizowali tymczasową pomoc  dla poszkodowanych. W chwili obecnej miasto jest w stanie zapewnić potrzebującym mieszkania zastępcze.

Wojewoda lubelski, również udzielił  wsparcia poszkodowanym.

Jest prowadzona zbiórka pieniężna na rzecz osób  poszkodowanych przez  Fundację” Obok Nas” koordynowana przez Urząd Miasta.

Po  ustaleniu zakresu zniszczeń i określeniu strat przez rzeczoznawcę, w najbliższym czasie Parafie Puławskie jak i Caritas Archidiecezji lubelskiej, włączą się  w pomoc poszkodowanym, przez zbiórkę pieniężną  przed kościołami. Każdy z nas będzie mógł wesprzeć groszem ofiarnym poszkodowane rodziny.

Pozostajemy w modlitewnej pamięci z ofiarami tej tragedii, a dla zmarłych wypraszamy Boże Miłosierdzie.

Dziekan Dekanatu Puławy

                                                                                                              Ks. Piotr Trela