OGŁOSZENIA I NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021 r.

 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa  oraz przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie opłatków wigilijnych. Ze względu na panującą epidemię, podobnie jak w ubiegłym roku serdecznie prosimy o indywidualne odbieranie opłatków z kościoła. Od dzisiaj możemy je odebrać w niedziele Adwentu po każdej Mszy św. przy stoliku wystawionym po stronie tabernakulum, lub w sklepiku parafialnym, a w ciągu tygodnia w kościele przy stoliku /po po stronie tabernakulum /od 6:30 – 8:30 i 17:30 – 19:00. W wyjątkowych sytuacjach prosimy o kontakt z Łącznikiem ze swojego bloku, lub ulicy. Niech poświęcone świąteczne opłatki wzięte z naszej świątyni będą znakiem szczególnej więzi całej Wspólnoty Parafialnej.
 • Przez cały okres Adwentu, w każdą środę i sobotę o godz. 6:00 będziemy celebrować Mszę św. wotywną o NMP, zwaną Roratnią. Zapraszamy w te dni również dzieci z lampionami.
 • W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.   I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:00. Msza św. o godz. 18:00, po niej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 6:00 – Roraty, a następnie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 • Wojownicy Maryi zapraszają chętnych mężczyzn, kobiety, dzieci i młodzież w najbliższą sobotę – 4 grudnia na kolejną edycję Różańca ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 12:00. Następnie modląc się na Różańcu uczestnicy wyruszą do kościoła Matki Bożej Różańcowej, gdzie o godz. 13:00 zostanie odprawiona Eucharystia.
 • Za tydzień I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00. Po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 • W przyszłą niedzielę – 5 grudnia Puławskie Hospicjum organizuje kwestę na wsparcie swojego funkcjonowania. Ofiarodawca za datek wrzucony do puszki otrzyma sianko na stół wigilijny. Prosimy o hojne wsparcie tej akcji zapewniającej pomoc naszemu Puławskiemu Hospicjum.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na ogrzewanie kościoła. Dziękując za złożone dotychczas ofiary przypominamy, że możemy je również przesyłać na konto parafialne: Bank Pekao S.A 30 1240 2412 1111 0000 3628 3006. Bóg zapłać !
 • Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w naszej Parafii 9 grudnia – w czwartek o godz. 18:00, a zakończą w III Niedzielę Adwentu – 12 grudnia. Poprowadzi je ks. Jerzy Basaj z Warszawy – Moderator Krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika.
 • Osoby, które chciałyby przyjąć w najbliższym czasie, na zakończenie Roku Świętego Józefa Szkaplerz św. Józefa, proszone są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej od jutra do 8 grudnia.
 • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są już do nabycia adwentowe świece Caritas, a także kalendarze maryjne. Zapraszamy!