OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021 r.

  • Dzisiaj Nowenna do Bożego Narodzenia o godz. 17:30, jutro, we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. o godz. 18:00, natomiast w Wigilię /piątek/ po Mszy św. o godz. 7:30. Spowiedź odbywa się pół godziny przed Mszą św. .
  • Opłatki wigilijne są do odebrania w kościele dzisiaj po każdej Mszy św., lub w sklepiku parafialnym, a w ciągu tygodnia w kościele w godz. 6:30 – 8:00 i 17:30 – 19:00. Zapraszamy również do kancelarii parafialnej od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 – 9:00 i 16:30 – 17:30. W piątek kancelaria czynna tylko rano od 8:00 do 9:00.
  • Dziękujemy Łącznikom za informacje i pomoc w dostarczeniu opłatków do rodzin w naszej Parafii. Dziękujemy również Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i dostarczenie świątecznych paczek. Wszystkim, którzy przynieśli dary na świąteczne paczki, również dla dzieci, składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy również naszemu parafianinowi Panu Zdzisławowi Wnukowi za wykonanie i ofiarowanie pokrowców tapicerskich na ławki w bocznej nawie kościoła, Bóg zapłać!
  • W najbliższy piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko rano o godz. 7:00 i 7:30. Pasterka o północy /24:00/. Ofiary złożone na Pasterce będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Przypominamy, że Wieczerza Wigilijna w chrześcijańskich rodzinach ma charakter religijny i rodzinny. Rozpoczynamy ją zapaleniem świecy, wspólną modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (np. Ewangelia św. Łukasza 2, 1-20), a następnie dzielimy się opłatkiem. Niech w czasie spotkania przy wigilijnym stole nie zabraknie również śpiewu pięknych polskich kolęd. Do Wieczerzy Wigilijnej nie podajemy alkoholu!.
  • 25 grudnia, w sobotę – Narodzenie Pańskie – Msze św. w ciągu dnia począwszy od godz. 9:00 – jak w niedzielę, a więc kolejna o 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. W tym tygodniu nie będzie piątkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • 26 grudnia – Niedziela Św. Rodziny. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tym dniu Uroczystość Odpustowa w sąsiedniej Parafii – Św. Rodziny, suma o godz. 13:00, ks. prałat Ryszard Winiarski serdecznie zaprasza.
  • Zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Lubelskiego, ze względu na panującą epidemię nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy Was Drodzy Parafianie w wyznaczone dni na Msze św. sprawowane w intencji Was i Waszych rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski. Szczegółowy rozkład Mszy św. dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiki parafialnym są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny i kalendarze maryjne.