OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 marca 2022 r.

  1. Dzisiaj o godz. 17:30 Gorzkie Żale, a w najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:00, również dla dzieci. Zapraszamy!
  2. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej Parafii 24 marca, a więc w najbliższy czwartek Mszą św. o godz. 18:00. Poprowadzi je ks. dr Jerzy Król, proboszcz parafii w Woli Trzydnickiej. Oto szczegółowy program:                

        24 marca /czwartek / 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

        25 marca / piątek / ZWIASTOWANIE PAŃSKIE – 7:00, 9:00, 12:00, 16:00, 18:00

                                       – Msze św. z naukami rekolekcyjnymi

                                         17:00 – Droga Krzyżowa /dla dorosłych i dzieci/

        26 marca /sobota/ 7:00, 9:00, 12:00, 16:00,18:00 – Msze św. z naukami rekolekcyjnymi                                                 

Spowiedź: pół godziny przed każdą Mszą św. i w czasie jej trwania

        27 marca /niedziela/ 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 18:00 – Msze św. z naukami

Zachęcamy do skorzystania z tej szczególnej formy przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, uczestnictwa we Mszy św., wysłuchania nauk rekolekcyjnych oraz przystąpienia do spowiedzi św. /w najbliższą sobotę/.

  • W piątek – 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00 chętne osoby będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby podejmujące Duchową Adopcję otrzymają pamiątkowe obrazki. Zachęcamy do podjęcia tego wspaniałego dzieła wspierającego ludzkie życie od momentu jego poczęcia. Natomiast na zakończenie Mszy św. o godz. 16:00, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem dokonamy Aktu Poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Pragnąc duchowo przygotować się do tego szczególnego wydarzenia zapraszamy do uczestnictwa w 40 – Godzinnym Nabożeństwie, które rozpoczniemy jutro – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 7:30. Przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w Kaplicy św. Brata Alberta będziemy trwali na nieustannej modlitwie do wtorku, do godz. 24:00, o tej godzinie będzie odprawiona Msza św. w intencji o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Modlitwie w poszczególnych godzinach przewodniczyć będą grupy modlitewne z naszej Parafii (grafik jest wywieszony na tablicy ogłoszeń). Zachęcamy do udziału wszystkich Parafian!
  • W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ze względu na Rekolekcje Parafialne nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. Brata Alberta. Tego dnia nie będzie także czynna Kancelaria Parafialna.
  • Parafialny Zespół Caritas prosi Drogich Parafian o przygotowanie darów na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Złożymy je w przedsionku kościoła za tydzień, w niedzielę na zakończenie Rekolekcji.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są rozprowadzane czekoladowe baranki wielkanocne oraz paschaliki (zamiast chlebków) w ramach wielkanocnej akcji Caritas, cena 8 zł.
  • Serdecznie gratulujemy ministrantom, młodszym lektorom i lektorom za zajęcie II miejsca w Dekanalnym Turnieju Halowej Piłce Nożnej.

Szkoła Podstawowa Nr 1, leżąca na terenie naszej parafii prowadzi rekrutację uczniów do klas pierwszych i zerowych na rok 2022/2023. Wszelkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Szkoły. Nabór uczniów potrwa do 25 marca