OGŁOSZENIA PARAFIALNE NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022 r.

  • Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy odbędzie się w naszej Parafii Bierzmowanie przygotowanej młodzieży na Mszy św. o godz. 18:00, którego udzieli Biskup Artur Miziński – Sekretarz Generalny Komisji Episkopatu Polski.
  • Również dzisiaj czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, które poprowadzi Rada Duszpasterska. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 18:00, a zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy!
  • Jutro 13 dzień miesiąca, Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18:00, a następnie Procesja Maryjna wokół kościoła. Zapraszamy! Ofiary na kwiaty dla MB Fatimskiej możemy składać do specjalnie oznaczonej puszki, znajdującej się przy kąciku z prasą katolicką.
  • W czwartek – 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 16:00 i 18:00. Nie będzie Godzinek, a Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30. W tym roku wracamy do starego porządku Procesji Eucharystycznej, a więc ulicami naszej Parafii: ul. Kaniowczyków, ul. Sieroszewskiego i ul. Słowackiego Po Mszy św. o godz. 10:30 Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy zatem o przygotowanie czterech ołtarzy poszczególne grupy: I – Akcja Katolicka, II – Kolejarze i Legion Maryi, III – Harcerze, IV – Odnowa w Duchu Świętym.
  • W najbliższy piątek – 17 czerwca Uroczystość Odpustowa ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego – Patrona naszej Parafii i Puław. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 – Suma Odpustowa, a po niej procesja wokół świątyni. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30. Kazania odpustowe wygłosi O. Włodzimierz ze Wspólnoty Kamiliańskiej  Warszawa-Łomianki, natomiast Mszy św. o godz. 18:00 będzie przewodniczył nasz rodak – ks. kan. Maciej Staszak, proboszcz parafii w Markuszowie, który w ubiegłym roku obchodził Jubileusz 25 kapłaństwa. Ofiary, które w tym dniu złożymy na tacę, będą przeznaczone na potrzeby Schroniska dla mężczyzn w Puławach im. św. Brata Alberta.
  • W Uroczystość Odpustową w naszej Parafii rozpoczynamy codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. Brata Alberta, która została do tego specjalnie przygotowana. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem świąt nakazanych po drugiej Mszy św. porannej do godz. 18:00. Do kaplicy wchodzimy bocznym wejściem, od strony starej kaplicy. Serdecznie zachęcamy do tej szczególnej formy modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Złoty Jubileusz świeceń kapłańskich Ks. kan. Aleksandra Zenia, pierwszego proboszcza naszej Parafii i budowniczego naszego kościoła. Uroczysta Msza św. w intencji Jubilata oraz Jego Kolegów z roku święceń o godz. 12:00. Zapraszamy!
  • Z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka do Miejsca Piastowego, Dukli i Dębowca w dniach 19 – 21 sierpnia 2022 r. Cena wraz z dojazdem, wyżywieniem i zakwaterowaniem 390 zł. Kontakt: 606105566.
  • Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.