OGŁOSZENIA XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 czerwca 2022 r.

  • Dzisiaj obchodzimy Złoty Jubileusz świeceń kapłańskich Ks. kan. Aleksandra Zenia, pierwszego proboszcza naszej Parafii i budowniczego naszego kościoła. Uroczysta Msza św. w intencji Jubilata oraz Jego Kolegów z roku święceń o godz. 12:00. Zapraszamy!
  • W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18:00, a następnie Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy, pójdziemy starą trasą ulicami: Chmielowskiego, Tuwima, Kniaźnina i Sienkiewicza. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy:   I – Mieszkańcy ul. Chmielowskiego i przylegających ulic, II – Rycerstwo Niepokalanej, III – Chór parafialny, IV – Koła Różańcowe. Nabożeństwo czerwcowe odbędzie się w czasie Procesji do ostatniego ołtarza. Na zakończenie zostaną poświęcone wianki.
  • W piątek – 24 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów, nauczycieli, pracowników i rodziców.
  • Również w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje post.
  • W przyszłą  niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych młodzież z Grupy Modlitewnej „Galilea” organizuje kiermasz słodkości, z którego dochód będzie przeznaczony na Rekolekcje w czasie wakacji.
  • W Uroczystość Odpustową w naszej Parafii rozpoczęliśmy codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. Brata Alberta. Najświętszy Sakrament jest wystawiony od poniedziałku do soboty po drugiej Mszy św. porannej do godz. 18:00. Do kaplicy wchodzimy bocznym wejściem, od strony starej kaplicy. W wejściu tym znajduje się lista z tygodniowym rozkładem godzin czuwania. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się na tę listę, by Pan Jezus nigdy nie pozostał sam.
  • Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.